Ryzen 5 3600, 2K'da RTX 2080'i Besler mi?

Tombuldore

Hectopat
Daha fazla  
Soru başlıktaki gibi basit.
Ekran kartı RTX 2080 Gaming Trio.
Ucuza getireceğim için kaçırmak istemiyorum. Ama yine de ilk düşündüğüm RTX 2070S GPU'ya R7 3700X idi. Fakat 2080'e geçince bütçemi aşıyor.
O yüzden 2K monitöre kesin gözüyle baktığım için R5 3600, RTX 2080'i rahat besler mi?
Ve de şunu merak ediyorum; R5 3600 ve RTX 2080 sistemini aldım diyelim. AC: Odyssey 2K'da 66-67 FPS veriyor fakat ben 85-90 FPS olasını istediğimden 1080P'ye alırsam darboğaz yapar mı? Sadece 2K'da 70 FPS altına düşen oyunlar için soruyorum.

R5 2600 bile rahatlıkla besliyor. Technopat'ın youtube kanalında performans testleri var. R5 3600 2080 Ti için bile çoğunlukla yeterli olacaktır 2K ve 4K çözünürlükte.
2. sorum hakkında bilgin var mı peki ?
2K'da ortalama 60 65- FPS almak istemiyorum. Güçlü oyunlarda (bir değer örnek Metro Exodus mesela) 1080p'ye almam sıkıntı yaratır mı ?

2. sorum hakkında bilgin var mı peki ?
2K'da ortalama 60 65- FPS almak istemiyorum. Güçlü oyunlarda (bir değer örnek Metro Exodus mesela) 1080p'ye almam sıkıntı yaratır mı ?
1080p çözünürlükte, RTX 2080 verimli çalışmaz bunun işlemci ile çok alakası yok.

2060 ve 2700X ile 2K Metro Exodus'ta 60 70 FPS'de oynadım ortalama. Hikaye oyunları için 60 70 FPS gayet yeterli.
Sana öyle olabilir tabii fakat bu güne kadar ben de hep o civarlarda oynadım zaten, FPS'in başında 6 rakamını görmeyi bile istemiyorum artık . 60 küsür hiç tatmin etmiyor beni, o pürüzü hissediyorum hemen. RTX 2080 alacak, 10-12k verip sistem kuracak, 144Hz monitör alacaksam biraz da anlamı olsun değil mi?
Tabii bahsettiğim oyun gibi 2-3 oyun var sadece piyasada bu kadar güçlü olan öyle diyebilirsin ki haklısın da ama en çok oynamayı beklediğim de onlar bu yüzden 60 FPS kırmızı çizgim gibi şu an. O yüzden dengeleyeceğim sanırım ama işlemci yükseltmektense ekran kartını 2070s falan yapmam daha yararlı sanki benim için.

Sana öyle olabilir tabii fakat bu güne kadar ben de hep o civarlarda oynadım zaten, FPS'in başında 6 rakamını görmeyi bile istemiyorum artık . 60 küsür hiç tatmin etmiyor beni, o pürüzü hissediyorum hemen. RTX 2080 alacak, 10-12k verip sistem kuracak, 144Hz monitör alacaksam biraz da anlamı olsun değil mi?
Tabii bahsettiğim oyun gibi 2-3 oyun var sadece piyasada bu kadar güçlü olan öyle diyebilirsin ki haklısın da ama en çok oynamayı beklediğim de onlar bu yüzden 60 FPS kırmızı çizgim gibi şu an. O yüzden dengeleyeceğim sanırım ama işlemci yükseltmektense ekran kartını 2070s falan yapmam daha yararlı sanki benim için.
10-12 K dediğin yaklaşık 2 küsur bin dolar. O yüzden çok uçuk kaçık performans bekleme. Anlamı olmasını istersen dolar 2-3 lira olur 12K'ya sistem toplarsın bir anlamı olur.

Ki bu sistem de 2K Gaming için yeterli.

10-12 K dediğin yaklaşık 2 küsur bin dolar. O yüzden çok uçuk kaçık performans bekleme. Anlamı olmasını istersen dolar 2-3 lira olur 12K'ya sistem toplarsın bir anlamı olur.

Ki bu sistem de 2K Gaming için yeterli.
Dostum zaten uçuk kaçık performans veren dediğin bilgisayarlar RTX 2080 vb. GPU'lar ile 2000 dolar civarına kuruluyor. Merak etme yani 11-12 bin lira tabii uçuk performans verecektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı