Ryzen 5 3600 3.6- 3600 3.4'ün arasındaki fark nedir?

Batuhanns

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Yeni bir işlemci almak istiyordum. Kendime de 3600 modelini seçtim fakat alacağım mağazada Ryzen 5 3600 3.4 modeli var. Benim almak istediğim ise 3.6 GHz olanıydı. 2 modelin arasında fiyat farkıda bayağı yüksek. Ama ben aralarında ki farkı anlamadım bilmiyorum. Bu konuda bana yardımcı olur musunuz? Arkadaşlar bugün ödemem yapmam gerekiyor ve çok kararsızım. Başka işlemci önerilerine açık değilim, bu model istiyorum. Aradaki farkı bilmiyorum, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ikisi de aynı öyle bir olay yok diğer işlemci 2600 modeli olmasın?
3600 modeli 3.6 saat hızına sahip, OC ile arttırılabilir.
ah

Hayır 3600 modelinden bahsediyorum. Mağazayı arayıp sorduğumda ise 3.4 GHz ve arttırılabilir frekansi 3.9 olduğunu söylediler. Benim istediğim 3.6 ise 4.2 GHz'e kadar arttırılabiliyor du ben bu ikisinin arasındaki farkı merak ediyorum performansı FPS'i etkiler mi?
Merhaba,

Çok somut bir fark olmamakla beraber stok durumundan dolayı bu kdar büyük bir fiyat farkı mevcuttur. İkisi de çok yakın donanımlara sahip işlemcilerdir.

Farkları ne peki.

Hayır 3600 modelinden bahsediyorum. Mağazayı arayıp sorduğumda ise 3.4 GHz ve arttırılabilir frekansi 3.9 olduğunu söylediler. Benim istediğim 3.6 ise 4.2 GHz'e kadar arttırılabiliyor du ben bu ikisinin arasındaki farkı merak ediyorum performansı FPS'i etkiler mi?

Farkları ne peki.
Hocam öyle bir işlemci yok güvenin bana ilk seçenek R5 2600 işlemcisine ait.

Geri
Yukarı