Ryzen 5 3600 90 derece

FalconPaw

Kilopat
Makaleler
8
Yeni Ryzen 5 3600 işlemci aldım. Boşta 45 derece. AIDA64 testinde 90 dereceye kadar çıktı. Normal mi bu? Stok soğutucu kullanıyorum.

Ben mini ITX bir PC dizdim 120'lik sıvı soğutması var oto hız aşırtma açık diye 4, 2GHz'leri görüyordu ve 95 derecelere çıkıyordu ben de Game Boost'u kapatıp CPU ratioyu 3, 6GHz yapınca 60 dereceyi bile görmüyorum artık 4, 2 bayağı iyi bir değer fakat şimdilik yeterli benim için büyük kasaya geçtiğim zaman daha iyi bir işlemci ve soğutucu alacağıma o hızları görmeyi ve geçmeyi isterim.

Ben mini ITX bir PC dizdim 120'lik sıvı soğutması var oto hız aşırtma açık diye 4, 2GHz'leri görüyordu ve 95 derecelere çıkıyordu ben de Game Boost'u kapatıp CPU ratioyu 3, 6GHz yapınca 60 dereceyi bile görmüyorum artık 4, 2 bayağı iyi bir değer fakat şimdilik yeterli benim için büyük kasaya geçtiğim zaman daha iyi bir işlemci ve soğutucu alacağıma o hızları görmeyi ve geçmeyi isterim.

Şimdi de başıma Coil Whine çıktıı. Oyuna girince V-Sync kapattığım an deli gibi cızırdamaya başlıyor. Ne yapmam lazım?

3700x var bende wratih max sogutucu ile geldi. Gayet yeterli ilkten isiniyordu snra amdnin ryzen masteri ile diger uygulama uyusmuyor ryzen master dogru gosteriyor yuk altinda 60 -65 derece felan işlemci bosta 50 55

3700x soğutucusu satıyorlar istersen ondan al ama biraz sesli çalışır.

Hocam konuyu hortlatıyorum ama boşta benim de 50- 60 derece CS:GO da denedim 80 dereceleri gördüm gözüme yüksek geldi , stok soğutucu var fakat macun değişti mecburiyetten tedirginim.

Hocam konuyu hortlatıyorum ama boşta benim de 50- 60 derece CS:GO da denedim 80 dereceleri gördüm gözüme yüksek geldi , stok soğutucu var fakat macun değişti mecburiyetten tedirginim.
Biostan cpb ayarını kapatırsanız, sıcaklıklar düşecektir. Bende o ayar kapalı ve ekstradan CPU soğutucu var. Oyunlarda maksimum 58-60 oluyor.

Geri
Yukarı