Ryzen 5 3600 boşta 55-65 derece oluyor

Daha fazla  
Merhabalar yeni işlemcimi monte ettim ve bilgisayarımı çalıştırdım. İşlemcim R5 3600 olduğu için stok fanın yetersiz olacağını düşünüp Snowman T6 Ultra soğutucu aldım ancak soğutucuyu anakarta monte edemediğimden(işlemci ayaklarına takılacak yeter oturmuyor küçük geliyor) stok fan ile kullanıyorum. Isı değerleri hiç kullanım yapmazken bile 55-65 derece aralarında geziyor nasıl bir yol izlemeliyim 4 sorum var.
1- İşlemci soğutucusunun montesini benim yapamamış olma ihtimalim var mı bir bilgisayarcıya göstersem çözüm bulabilir mi?
2- Eğer işlemci soğutucu yetişmiyorsa yapamaz diyorsanız mevcut işlemcim için 800TL'yi geçmeyecek şekilde hangi soğutucuyu önerirsiniz?
3- Cooler Master ML240l modeli işimi görür mü? Söylenildiği gibi çok ses çıkarıyor mu?
4- Kasamın arka yani egzoz fanı çalışmıyor bu büyük bir etken mi?

Snowman T6 soğutucunun montajı aslında zor değil. Sadece fazla güç uygulamak gerekiyor. Anakartı kıracağım diye korkup bir süre daha stok fanla kullanmıştım. Montaj videolarını izledikçe herkesin aynı yöntemle taktığını gördüm. Tekrar denedim ve oldu.

Montaja başlamadan önce fanları çıkartıp, ilk olarak klipslerin birini takın. Diğerini takarken de biraz fazla güç uygularsanız işlem tamam. Çünkü bilgisayarcının yapacağı da o. Babasının malı gibi abanabilir de. Bunu gözünüzü korkutmak için söylemiyorum ama isterseniz kendiniz tekrar deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı