Ryzen 5 3600 boşta 55 dereceyi görüyor

Evet 3000 serisi için söylüyorum. Kullandığım anakart overclock kabiliyeti yüksek. Benim yaptığım gibi ayarlandığında diğer anakartlarda işlemciler çekirdek hızlarında çalışıyor. Arkadaş da olduğu gibi. Sonuç olarak bu CPB ve PBO kapatmak, evet işlemci sıcaklığı ve voltajı düşürüyor. Fakat Asus ROG Crosshair VII Hero yerine farklı bir anakart kullanılıyorsa işlemci boost hızlara çıkmıyor.

Başka bir soru için, CPB ve PBO gibi ayarları açıp kapamak sistem için bir sorun yaratmaz. Fakat bilgi sahibi olmadan diğer ayarları kurcalamak voltajlar ile oynamak v.s sistemi kararsızlaştırır ve sorunlara neden olabilir. Bu nedenle CPB ve PBO harici diğer ayarların varsayılanda kalmasını öneririm.
Dostum bu ayarları yapınca garanti kapsamı dışına çıkıyır mu ? Çğnkü forumlarda gözüme öyke birşey batmıştı. OC yapılan işlemciler garanti kapsamı dışıdır vs gibi. Ben bunları kapattığım zaman OC yapmışım gibi garanti kapsamı dışına mı çıkcak? Anakartımın sorunlu olduğunu aöyleyenler var o yüzden oc yapmayı katiyen düşünmüyorum zaten . Anakart modelim Gigabyte aorus b450 elite .

Ben bunları kapattığım zaman OC yapmışım gibi garanti kapsamı dışına mı çıkcak?
Garanti kapsamı dışına çıkmaz. OC yaparken ayarları değiştirebileceğiniz bölümlere girmeden önce zaten uyarı çıkıyor. Bu uyarıda yazanları kabul edip giriyorsunuz OC ekranlarına. Bu ayarları değiştirirken zaten böyle bir uyarı çıkmıyor.

Garanti kapsamı dışına çıkmaz. OC yaparken ayarları değiştirebileceğiniz bölümlere girmeden önce zaten uyarı çıkıyor. Bu uyarıda yazanları kabul edip giriyorsunuz OC ekranlarına. Bu ayarları değiştirirken zaten böyle bir uyarı çıkmıyor.
Anlamadım şimdi ben o otomatik performans olayını kapatırsam OC yapmış gibi mi sayılcak? OC yapma gibi bir niyrtim yok çünkü anakartım OC ile 120 derecelere çıkan VRMi biraz kötü bir kart. Ama o performans olayını kapatırsam garanti kapsamına çıkar mı ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı