RTX 3060 boşta 55 dereceyi görüyor

Alyciaasama

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
NVDIA 3060
İşlemci
i5 12600
6 ay önce falan aldım PC'yi yeni temizledim. Fakat yine boşta iken 50-55 derece falan oluyor. Ne yapmam gerekiyor? Ya da neden oluyor?

6 ay önce falan aldım PC'yi yeni temizledim. Fakat yine boşta iken 50-55 derece falan oluyor. Ne yapmam gerekiyor? Ya da neden oluyor?
Ben de de aynı maalesef şu anda boşta 55 derece oyunlarda 75 80 oluyor ağır yük olan oyunlarda da 80 90 bile görebiliyor ama bir şey olmaz 1 yıldır kullanıyorum sıcaklığa dayanıklı oluyor ekran kartları ve işlemciler maksimum sınırı geçmedikten sonra 100 derece 120 derece olmadıktan sonra yanmaz bence.

@Pesetme aman hocam 85 dereceden sonrası sıkıntı. 100-120 derece nedir? 😳
Emin olun çok kişi var öyle kullanan ancak hiç bir şey olmuyor bu bilgisayardan önce 15 yıllık bilgisayar kullanıyordum 9800 gt ekran kartı vardı o da yüksek derecelerde çalışarak 15 yıl boyunca sorunsuz çalışmış ve ikinci el olarak satarak bu bilgisayarı almıştık herhalde yeni ekran kartları da dayanıklıdır çat diye bozulacak değildir bir kaç saat yüksek derecelerde çalışması sorun olmaz sanırım.

Ben de de aynı maalesef şu anda boşta 55 derece oyunlarda 75 80 oluyor ağır yük olan oyunlarda da 80 90 bile görebiliyor ama bir şey olmaz 1 yıldır kullanıyorum sıcaklığa dayanıklı oluyor ekran kartları ve işlemciler maksimum sınırı geçmedikten sonra 100 derece 120 derece olmadıktan sonra yanmaz bence.

Bende 90 hiç görmedi en fazla 80 gördü ama arkada Opera vb şeyler açıkken çok ısınıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı