Çözüldü Ryzen 5 3600 boşta yüksek sıcaklık

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tuccaryigit

Decapat
Daha fazla  
İşlemcim R5 3600. stok fanlı. Düne kadar hiçbir şey yok iken bu sabah oyun oynarken oyunum takılmaya başladı. Kontrol ettiğimde yüksek ısıda çalıştığını fark ettim. OC yapmadım. Altta hiçbir program açık değil Spotify dışında. Nedeni nedir?

Dosya Ekleri

• asdasdas.png
    asdasdas.png
    38,1 KB · Görüntüleme: 66
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İşlemci faninin montajinin doğru olduğuna emin olun, R5 3600'ler CPB açıkken gereğinden fazla güç çektiği için fazla isiniyorlardi, BIOS'tan CPB kapatabilirsiniz.
İşlemcim R5 3600. stok fanlı. Düne kadar hiçbir şey yok iken bu sabah oyun oynarken oyunum takılmaya başladı. Kontrol ettiğimde yüksek ısıda çalıştığını fark ettim. OC yapmadım. Altta hiçbir program açık değil Spotify dışında. Nedeni nedir?

Nedeni işlemcinin kendisi ve stok fanın yetersizliği. Bende aynı işlemciyi kullanıyorum ve stok fan yeterli gelmediği için 4000MHz'ye sabitledim bir nebze de olsa sıcaklığı düzeltti. Daha da soğuk olsun dersen 3800MHz yapabilirsin.

İşlemci faninin montajinin doğru olduğuna emin olun, R5 3600'ler CPB açıkken gereğinden fazla güç çektiği için fazla isiniyorlardi, BIOS'tan CPB kapatabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı