Ryzen 5 3600 boştayken 90 derecede çalışıyor

Sahin1662

Centipat
Merhaba

Ryzen 5 3600 işlemci ve stok fanı kullanıyorum. Termal macun sürülü. İşlemci masaüstünde boştayken 80-90 dereceyi görüyor. Ayrıca ısı 62, 63, 64 şeklinde değil de 60, 70 gibi direkt artıyor. Kasanın ısınma sorunu yok ekran kartı diğer bileşen ısıları oyundayken bile gayet güzel.

Anlamadığım nokta işlemci mi bozuk yoksa ayarlarda mı sorun olabilir? Ne yapmam gerekir yol gösterirseniz sevinirim forum halkı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet. Daha iyisini atayım mı?
1590097981819.png

4.2 GHz'de 20 dakika stres testini bekliyorum o soğutucuyla sizden.

Eki Görüntüle 569921

4.2 GHz'de 20 dakika stres testini bekliyorum o soğutucuyla sizden.
Bende bundan yok. Sırf bende var diye elimdeki ürünü aptal gibi övecek değilim. Stok kullanıyorum 2k olduğundan işimi görüyor.
Su da iç bence iyi gelir.
Saçma sapan orta sınıf hava soğutmaya 400 veriyorsunuz. 440 liraya bu var en ufak kıyas dahi yapabileceğini düşünen var mı?

Son düzenleme:
Bende bundan yok. Sırf bende var diye elimdeki ürünü aptal gibi övecek değilim. Stok kullanıyorum 2k olduğundan işimi görüyor.

Su da iç bence iyi gelir.
Saçma sapan orta sınıf hava soğutmaya 400 veriyorsunuz. 440 liraya bu var en ufak kıyas dahi yapabileceğini düşünen var mı?

Dostum attığın Xigmatek için yorum yaptık çünkü o ürünün yeteceğini savunmuşsun, sen gelip başka bir kıyas yapıp Noctua ile kıyaslamışsın. Noctua'ya o parayı vermek istemeyenler bu f/p soğutucuya yöneliyor zaten. He şu anda fiyatı düşmüş bayağı, orası ayrı. Bundan 20-25 gün önce belirttiğin soğutucu 600-650 TL civarındaydı ve Arctic Duo'dan 2 kat pahalıydı. Aralarında 2 kat soğutma farkı var mı ? Yok. O yüzden f/p ürününe yöneliyor çoğu insan. Ama Xigmatek ile Arctic'i kıyaslamak komik gerçekten, suyumu da içtim içim rahat şekilde, içerken güldüm tekrar. Teşekkürler.

Dostum attığın Xigmatek için yorum yaptık çünkü o ürünün yeteceğini savunmuşsun,
Sen yetmeyeceğini mi savunuyorsun. 7nm işlemciyi 65 çalışıtırıyor diye mutlu mu oludunuz gerçekten. Çinden 100 liraya oem soğutucu alsam o da çalıştırır ki öyle. Fiziksel olarak xigmatekin üstün olduğu belli. Tamamen fiziksel farklılıkla ilgili olan bir şey. Sanki içinde çip var da bana silikon kalitesi farkından bahsediyorsun. Neymiş xigmatek ile arctic zartzurt...
200 lira kazık yediğinize inanmak istememeniz gayet normal. Bu hayatta mutlu olmak istiyorsanız gerçekten kapitalist olacaksınız. Şurada yediğiniz kazığı görmenize rağmen boşboş savunmanız ruhumu okşuyor.

Dostum attığın Xigmatek için yorum yaptık çünkü o ürünün yeteceğini savunmuşsun, sen gelip başka bir kıyas yapıp Noctua ile kıyaslamışsın. Noctua'ya o parayı vermek istemeyenler bu f/p soğutucuya yöneliyor zaten. He şu anda fiyatı düşmüş bayağı, orası ayrı. Bundan 20-25 gün önce belirttiğin soğutucu 600-650 TL civarındaydı ve Arctic Duo'dan 2 kat pahalıydı. Aralarında 2 kat soğutma farkı var mı ? Yok. O yüzden f/p ürününe yöneliyor çoğu insan. Ama Xigmatek ile Arctic'i kıyaslamak komik gerçekten, suyumu da içtim içim rahat şekilde, içerken güldüm tekrar. Teşekkürler.
Xigmatek ile Arctic zaten kıyaslanamaz bile. Arctic daha dünkü marka. Xigmatek yıllardır fan üretiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı