Ryzen 5 3600/Deep Cool Gammaxx L240 V2 ikilisi ile OC

@TLP 4.4Ghz ile Cinebench R23 testi yaptın mı geçebildi mi?

Gece gece yaptığım bir OC idi o yüzden vakit kalmadı, bugün talep edilen tüm testleri yapacağım; R23 cepte, başka ne yapayım dersiniz?
Prime95 Small FFTs harici bir işlemci stres testi programını kanıt göstermem şahsen. Blender BMW testi bile işlemciyi OCCT'den fazla kullanıyordur.

Bunları aldım, cepteler; akşam yapacağım :)
@Uchiha Shisui @kino @BerkayZ87 @KeyN_N

Evet dostlar, biraz geç oldu. Ama şimdi bir güncelleme geçebilirim.

@BerkayZ87'in dediği Prime95 Small FTTs testini yaptım. Tamamen aynı koşullar altında işlemcim 70-71-72 dereceyi gördü. 10 dakikalık testte işlemcim 5 zorlasak neredeyse 6 dakika boyunca 71 derecede takılı kaldı, kalan süreler ise 70 ve 72'den ibaret.

Bir yandan da OCCT'nin monitör bölümünden sıcaklıkların takipçisi oldum, elimde fotoğraf yok telefonumun şarjı yoktu :)

İşlemcim bu testte 90W'a yakın bir güç tüketti, 88W gibi değerlerde geziyordu.

Fan hızlarım otomatikteydi zaten. Pompam tam devir.

Anladım ki sanırım işlemci testlerinde OCCT pek de iyi kullanamamış işlemciyi. Prime95 Small FTTs'nin daha mantıklı olduğunu gördüm (önbelleklere kadar bayağı iyi yüke soktu, OCCT'de işlemci 54W harcarken Prime95'te 90W'a yakındı).

Elime fotoğraf olmadığı için ilerleyen zamanlarda bu testi tekrarlayacağım efendim. Somut veriler lazım malum benim yaptığım gibi yazı ile değil :) o yüzden bu bilgileri yetersiz buluyorsanız haklısınız, telafi edeceğim.

@kino yalnız hocam R23 testinin indirme linkini atar mısınız bana? Birkaç sitede indirme linki gördüm ama, emin olmak adına rica ediyorum :)

Son düzenleme:
@Sir Benjamin bu linkten otomatik indirmesi lazım;

@kino

Otomatik inmedi ama olsun, indirmeyi başlattım; o da yarının konusu artık :D

@Sir Benjamin Cinebench testini unuttun sanırım. Hatırlatmış olayım 😃
@Uchiha Shisui Wraith Prism bugün anca elime ulaştı elime UPS sağ olsun. Soğutucunun montajını gerçekleştirdim. PUBG'de 45-46, Prime95 Small FFTs testinde 72 derece gördü 10 dakika sonunda. Bir stok soğutucu için fazlasıyla iyi.

@Uchiha Shisui Wraith Prism bugün anca elime ulaştı elime UPS sağ olsun. Soğutucunun montajını gerçekleştirdim. PUBG'de 45-46, Prime95 Small FFTs testinde 72 derece gördü 10 dakika sonunda. Bir stok soğutucu için fazlasıyla iyi.
Çok güzel ya. Wraith Prism > All stock coolers. 😎

Yok unutmadım, dün derslere biraz yoğunluk verdiğimden sebep biraz ertelemek istedim. O ve Prime95 Small FFTs testini ayrı konu olarak aynı konuya açacağım :)

Geri
Yukarı