Ryzen 5 3600 görüntü yok

demircay

Kilopat
Makaleler
1
Selamlar yine bir problemle karsilastim. Sistem ozelliklerimi problemimi bellirttikten sonra yazacagim. Simdi, bilgisayarda takiliyordum ve restart attim. Daha sonra bilgisayar acildi, ve direkt Discord sesliye baglandi. (Kapatmadan once discord seslideydim.) Ama ekranima goruntu gelmedi. Ne yaparim diye internette gezindim. RAM'leri cikardim yerlerini degistirdim. Calisti ve goruntu geldi. Oh be! Oldu dedim. PC'yi kapatip camini takmak icin masanin ustune cikardim. Cami taktim ve tekrar asagi indirdim kasayi. PSU kablosunu ve diger girisleri tekrar bagladim. Besmele cekip actim ama yine ekrana goruntu gelmedi. Anakart uzerindeki LED'lere Debug LED deniyor galiba. Onlarin hicbiri yanmiyor dostlarim. Ne yapacagimi bilmiyorum, lutfen yol gosterin.

Sistem özelliklerim: Ryzen 5 3600, 8X2 16GB RAM, 250GB SSD, 1TB HDD, AMD Radeon HD7350 ekran kartı.

1-kablolarda temassızlık olabilir.
2-BIOS ile ilgili bir sorun olabilir CMOS reset atmanı öneririm.
3-RAM'larda sorun çıkmış olabilir bir kere bende de olmuştu. RAM'ları çıkarıp 10dk bekletip takmayı dene.

Öncelikle cevabın için çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi CMOS reset attım ve düzeldi. Fakat aynı olay tekrar etmeye başladı. Ben ekran kartımın ömrünün bittiğini görüntü veremiyor diye düşünüyorum. Bunun ile ilgili bir mavi ekran konusu açtım az önce. Umarım kısa zamanda çözülür.

Dediğiniz gibi GPU arızası olabilir, soket arızası da olabilir. RAM'leri çıkarıp takınca açılıyorsa eğer onların pinlerinden kaynaklı da olabilir. Ama en makul gözüken GPU arızası.

Dediğiniz gibi GPU arızası olabilir, soket arızası da olabilir. RAM'leri çıkarıp takınca açılıyorsa eğer onların pinlerinden kaynaklı da olabilir. Ama en makul gözüken GPU arızası.

Evet RAM'leri çıkarıp taktım görüntü geldi. Kasayı toplayıp yerine koydum aynı şekilde tekrar çalıştırdım, fakat görüntü gitti. Umarım GPU sorunudur. Diğer parçaları yeni toplamıştım çünkü.

Diğer parçaların yeni olduğu belli zaten de her seferinde RAM'ler ile oynayınca geliyorsa RAM slotlarında bir sorun olabilir. Temazsızlık yapıyordur tam olarak yerleştirdiğinizden emin olun.

Öncelikle cevabın için çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi CMOS reset attım ve düzeldi. Fakat aynı olay tekrar etmeye başladı. Ben ekran kartımın ömrünün bittiğini görüntü veremiyor diye düşünüyorum. Bunun ile ilgili bir mavi ekran konusu açtım az önce. Umarım kısa zamanda çözülür.

RAM veya anakartla ilgili %90 ihtimalle. Benzerini yaşamıştım RAM'ları yeni aldıysan değişime göndermeni öneririm aslında yeni alman avantajlı garanti açısından.

Geri
Yukarı