Ryzen 5 3600 için 500TL'ye sıvı soğutma vs stok fan

Wattie

Femtopat
Daha fazla  
AMD 5 serilerine uygun fiyatlı sıvı soğutma mı? Yoksa stok fanla devam mı?
Arkadaşlar 5 serisi 3600 ya da 3600X almayı düşünüyorum bazı fansız ürünlerde avantajlar mevcut oradaki kalan bakiye ile sıvı soğutma mı almalıyım? Alırsak 500TL bütçeli sıvı soğutma sistem önerisi nelerdir?

Yoksa stok fanla ürün alıp kullanmaya devam mı etmeliyim?
Değerli görüşlerinize sunuyorum...
Not: Kasam: Frisby fc-9235g-650w midT atx gaming kasa. Sıvı soğutma diyen arkadaşlar marka model ve bütçemi göz önünde değerlendirirse sevinirim.

Son düzenleme:
Stok fan ile kullana bilirsin ama Ryzen işlemciler ısının yükselmesi oldukça olağan başa çıkamaya bilirsin eğer kasa kablolaman ve yerleştirmelerin kötüyse baya yüksek ısılar alabiliyorsun. Kasa tipi oda sıcaklığı hep etken oluyor. Ben COOLER MASTER MasterLiquid Lite 240 240mm İşlemci Sıvı Soğutucu kullanıyorum Ryzen 5 3600 işlemcime gayet memnunum soğutmasından %100 yükte bile %60 üzerine çıkmıyor.

Arkadaşlar 5 serisi 3600 ya da 3600X almayı düşünüyorum bazı fansız ürünlerde avantajlar mevcut oradaki kalan bakiye ile sıvı soğutma mı almalıyım? Alırsak 500TL bütçeli sıvı soğutma sistem önerisi nelerdir?

Not: Kasam: Frisby FC-9235G-650W MidT ATX Gaming kasa. Sıvı soğutma diyen arkadaşlar marka model ve bütçemi göz önünde değerlendirirse sevinirim.

O.C. Yapmıycaksanız 5600X alın.

Not: Kasam: Frisby FC-9235G-650W MidT ATX Gaming kasa. Sıvı soğutma diyen arkadaşlar marka model ve bütçemi göz önünde değerlendirirse sevinirim.

İllaki da alacağım diyorsan: COOLER MASTER MasterLiquid Lite 120 120mm İşlemci Sıvı Soğutucu | ITOPYA

Tabi sisteminizde ki ekran kartı da önemli.
İllaki da alacağım diyorsan: COOLER MASTER MasterLiquid Lite 120 120mm İşlemci Sıvı Soğutucu | ITOPYA

Almak zorunda hissetmiyorsan 5600X alın. Tabi sisteminizde ki ekran kartı da önemli.
Düzgün bir sıvı soğutma için bütçe arttırılmalı tabi. Onun yerine sağlam bir ahava soğutma da alabilirsin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı