Ryzen 5 3600 için anakart önerisi

Giray6161

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. İki anakart arasında kaldım. Bunlar;
RAM'leri 3600MHz CL18 almayı düşünüyorum. 3200Mhz CL16 ve 3600MHz CL18 RAM arasında çok fark var mıdır? Bir de MSI anakartlar için fazla voltaj veriyor bu nedenle işlemci çok sıcak çalışıyor diyorlar doğru mudur?

Son düzenleme:
TUF'ları kime sorduysam önermiyor. Ben de bu işlemci ve MSI B450 anakart düşünüyorum. Bu sisteme hangi ekran kartını ekleyeceksiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tartışmasız Tomahawk Max. 3200 CL16 ile 3600 CL18 belleklerin gecikmeleri aynıdır ancak bant genişlikleri farklıdır. Aradaki fark kullandığın uygulamaya göre değişebilir, genel olarak 3600 daha performanslıdır. ASUS TUF serisindekiler genel olarak giriş-orta seviyesi ürünler, daha çok görsellik açısından tasarlanmış gibi geliyor bana.

Tartışmasız Tomahawk Max. 3200 CL16 ile 3600 CL18 belleklerin gecikmeleri aynıdır ancak bant genişlikleri farklıdır. Aradaki fark kullandığın uygulamaya göre değişebilir, genel olarak 3600 daha performanslıdır. ASUS TUF serisindekiler genel olarak giriş-orta seviyesi ürünler, daha çok görsellik açısından tasarlanmış gibi geliyor bana.
Benim fikrim de o yönde zaten ancak bazı yorumlara istinaden merak ettim sadece. RAM konusunda evet haklısınız, normalde 3200 alacaktım 450-500TL arasıydı fiyatı. Şimdi Vatan'da 490TL'ye G.Skill Ripjaws 2x8GB 3600MHz CL18 bulduk. Bunu alacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı