Ryzen 5 3600 için anakart tavsiyesi

Tonyukuk

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
2017 yılından bu yana kullandığım B350M-K anakartım maalesef bozulmuş. Şimdi fiyat performans bir anakart bakıyorum ancak aklıma yatan bir model henüz bulamadım. Ekran kartım RTX 3060, bilgisayar kasa modelim Aerocool CyberX Advance. Şimdilik MSI B450-A Pro Max anakarta yakın gibiyim. Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.

2017 yılından bu yana kullandığım B350M-K anakartım maalesef bozulmuş. Şimdi fiyat performans bir anakart bakıyorum ancak aklıma yatan bir model henüz bulamadım. Ekran kartım RTX 3060, bilgisayar kasa modelim Aerocool CyberX Advance. Şimdilik MSI B450-A Pro Max anakarta yakın gibiyim. Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.
B450-A Pro Max'ten daha ucuz ve daha iyi.

Gigabyte B450M S2H modeli önerimdir. Giriş seviyesi en iyi B450 anakarttır kendisi. Üzerindeki mosfetler ile diğer giriş seviyesi kartlardan daha serin çalışır.

2000 TL'ye kadar çıkabilirim. 1000 liralık anakart ile 2000 arasında ne kadar fark var ya da değer mi bilemiyorum tabi.
Aradaki fark tamamen senin ihtiyacına göre değişir. Eğer PCI-e 4.0, sağlam VRM gibi ihtiyaçların yoksa değmez.
Kaliteli VRM'lere sahip bir kart istiyorsan B450M Mortar MAX; PCI-e 4.0, ARGB gibi özellikler istiyorsan B550M DS3H öneririm.

Geri
Yukarı