Ryzen 5 3600 için RTX2070S vs RX 5700 XT

LeFeyn

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ne zamandır stutter sorunları yaşıyordum bundan dolayı mevcut RTX 2070 kartımı servise verdim ve değişim/iade kararı çıkmış. Şimdi yeni bir kart arayışına girdim ama açıkçası gönlüm hiç ama hiç NVIDIA'dan yana olmasada belki super modellerde durum farklıdır diğerek onu da kıyaslamalarım arasına alıyorum. Şimdi aklımda iki model var; MSI RTX 2070 Super X Trio veya RX 5700 XT (modelde karar kılamadım. Önerecek arkadaşlar model tavsiyesi de verirse çok iyi olur. ) Şimdi biliyorum AMD F/P ürünü, 5-10 FPS için NVIDIA'ya para verilmez vs. vs. Ama yazılım konusunda beni çok tedirgin ediyor. NVIDIA desem o ayrı bir olay tekrar stutter yaşatacak diye korkuyorum. Yani yardımlarınıza ihtiyacım var. 1080P de kullanacağım. Sistem;
  • AMD R5 3600.
  • ASUS Prime B450M-K anakart.
  • 2x8 Corsair 3200MHz RAM.
  • Corsair VS650 80+ 650W PSU.

Ben olsam AMD tercih ederim bazen problemler olsada o problemleri telafi ediyor, zamanında GTX1050 Tİ RX570 ile kıyaslanıyordu yazılım güncellemesi ile GTX1060 Dan daha iyi konumda, kullanıcıya önem vereni tercih ederim ben, AMD bu konuda çok iyi.

1 ay önce sistemi tamamladım. RX 5700 XT Pulse kullanıyorum. İlk gün ki yazılım olsun şuan ki güncel yazılım olsun hiç bir sorun yaşamadım.

Oynadığım oyunlar ve ayarları:
- CS:GO ultra ayar.
- PUBG ultra ayar.
- Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint ultra ayar.

AMD sürücülerde yığınla sorun var onu başta belirteyim. Nvidia'da AMD'ye nazaran daha az var. Şu an en stabil çalışan ekran kartı serisi GTX 10 serisi.
RTX Serisini kullandınız mı? Stabil çalışmadığını nereden biliyorsunuz? Şuna da dikkat etmeniz gerektiğini belirteyim NVIDIA'dan bahsediyoruz bu şirket bu paraya beta bir şey sunmuyorlar emin olabilirsiniz.

RTX Serisini kullandınız mı? Stabil çalışmadığını nereden biliyorsunuz? Şuna da dikkat etmeniz gerektiğini belirteyim NVIDIA'dan bahsediyoruz bu şirket bu paraya beta bir şey sunmuyorlar emin olabilirsiniz.
Nvidia fanboyu arkadaşım yazdığımı tekrar oku istersen.

MSI RTX 2070 Super Gaming X modeli var bende. İşlemcim Ryzen 5 3600 gayet uyumlular. Eğer aklında bir soru varsa sorabilirsin.
Ya dostum benim sistemimin aynısı arkadaşımda da var. o herhangi bir sorun yaşamazken ben bir ton stutter sorunlarıyla boğuşuyorum. O nedenle genel bir durum değil bu stutter sorunları ancak MSI X Trio kullanıp aynı sorunu yaşayanlarda var. Emin olamadım.

1 ay önce sistemi tamamladım. RX 5700 XT Pulse kullanıyorum. İlk gün ki yazılım olsun şuan ki güncel yazılım olsun hiç bir sorun yaşamadım.

Oynadığım oyunlar ve ayarları:
- CS:GO ultra ayar.
- PUBG ultra ayar.
- Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint ultra ayar.
Hocam kartın sıcaklık değerleri ne alemde?
AMD sürücülerde yığınla sorun var onu başta belirteyim. Nvidia'da AMD'ye nazaran daha az var. Şu an en stabil çalışan ekran kartı serisi GTX 10 serisi.
En çok endişelendiğim konu zaten yazılım konusu. Yoksa hiç düşünmeden alırdım 5700 XT ama çok kararsızım.

Eğer bütçem olsaydı RTX 2070S alırdım. O kadar bütçem olmasaydı 5700XT alırdım. İki kart da sizi üzmez.
Sizin elinizdeki kart arızalıymış ki iade/değişim vermişler. Yeni alacağınız kartta da arızalı olma ihtimali var. (Bu ihtimal tüm teknolojik aletler içi geçerli.) Yine sorun yaşarsanız garantiye yollarsınız.

Dipçe: MSI Gaming X RX 570 4GB kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı