Ryzen 5 3600 için Wraith Prism soğutucusu yeterli olur mu?

Yeterli olur da o kadar parayı vermenin mantıklı olacağını sanmıyorum.
Sıcaklık değerlerine internetteki videolardan baktığımızda, diğer soğutuculara yakın değerler sergilediğini görebilirsiniz. Geriye sadece alacak kişinin karar vermesi kalıyor, sırf zevk ve görüntüyede önem veriyorsa elbette alınabilir.

Yeterli olur da o kadar parayı vermenin mantıklı olacağını sanmıyorum.

Ne kadar vermeliyim anlamadım? Herkes stock soğutucunun yeterli olmadığını söylüyor. Kasam zaten tamamen önü kapalı. İçine 6 tane fan yerleştirdim öyle hava akışını sağlayabiliyorum. Bir soğutucuya ihtiyacım kesinlikle var. 200 TL hem bakır borulu RGB güzel soğutmaya sahip bir fan. Ben zaten yüksek ihtimalle almayı düşünüyorum yine de bir fikir almak istedim.
Arctic Freezer 34 ikinci el bulabilirseniz işinizi görecektir. Forumda beğenilen bir soğutucu.

Çok fark olur mu sizce? RGB'de cezbetmedi değil. Aerocool Cylon 4 vs Wraith Prism vs Arctic Freezer 34 arasında kaldım şu an.

Çok fark olur mu sizce? RGB'de cezbetmedi değil. Aerocool Cylon 4 vs Wraith Prism vs Arctic Freezer 34 arasında kaldım şu an.

Aerocool Cylon 4 ile Arcitc Freezer 34 arasında çok ufak bir fark ile Arctic 53 - 56 derece arası gezerken, Aerocool 60 derece arasında geziyor. Tercih meselesi ve ikinci el de olur dediğiniz için yazdım. İkinci el alacağınız zaman yanına macun da almanız gerekecek bilginiz olsun. 0 alacaksanız kutu içeriğine bakmanızı öneririm.

Ek olarak karşılaştırma sormuşsunuz. İnternet üzerinden kıyaslayama videolarına bakabilirsiniz. Ufak derece farkları olsa da aralarında Arctic > Aerocool > Wraith Prsim diyebilirim. Yanlışım varsa düzeltsinler. Aerocool beğendiyseniz tercih edebilirsiniz.

Buyurun incelemesi. Aerocool Cylon 4 İlk İzlenim - Technopat Sosyal
Ek olarak kasa içi yüksekliğini de kontrol edin, yoksa kasanın kapağı kapanmıyor diye söylenmeyin. 😀

Geri
Yukarı