Ryzen 5 3600 için yüksek akım sıkıntı mı?

darkknightgamer

Decapat
Daha fazla  
AMD Ryzen 5 3600 işlemci kullanıyorum. AMD Software'de gezinirken çektiği voltaj değerine ve akıma baktım. Voltaj normal geldi. 1.4 overclock olduğu için. Ama akım 40.5 bazen 60.7 gibi rakamlar yazdı. Yani elektronik cihazlar için bu akım değeri yüksek değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
1.4V başlı başına yüksek bir değer. Akım hakkında bir bilgim yok fakat önemli bir nokta olduğunu sanmıyorum. Voltajı düşürmeye çalış. 1.325V üstüne çıkmanı önermiyorum.

Hocam vasfı hesaplamak olan bileşen için normal ayrıca kullanıcının umrunda olmaması gereken bir değer. Voltaj ve sıcaklıklara dikkat ettiğin sürece bir sıkıntı çıkmamalı.

Hocam vasfı hesaplamak olan bileşen için normal ayrıca kullanıcının umurunda olmaması gereken bir değer. Voltaj ve sıcaklıklara dikkat ettiğin sürece bir sıkıntı çıkmamalı.

Bilmiyorum belki ben bu konulara ilgim çok. Ya da elektronik hakkında her şeyi bilmek istiyorum. Yine de cevabınız için çok teşekkür ederim. Gayet de açıklayıcı oldu.
1.4V başlı başına yüksek bir değer. Akım hakkında bir bilgim yok fakat önemli bir nokta olduğunu sanmıyorum. Voltajı düşürmeye çalış. 1.325V üstüne çıkmanı önermiyorum.

Amd'nin kendi software uygulaması overclock yapıyor. 1.4'ü geçmiyor. 1.3 1.3,5 en yüksek dediğim gibi 1.4v. Sıcaklık degerleri ise yükte 65'i geçmedi. Boşta 40 45 derece. Üstelik stok fan kullanıyorum.

Bilmiyorum belki ben bu konulara ilgim çok. Ya da elektronik hakkında her şeyi bilmek istiyorum. Yine de cevabınız için çok teşekkür ederim. Gayet de açıklayıcı oldu.

AMD'nin kendi software uygulaması overclock yapıyor. 1.4'ü geçmiyor. 1.3 1.3, 5 en yüksek dediğim gibi 1.4v. Sıcaklık degerleri ise yükte 65'i geçmedi. Boşta 40 45 derece. Üstelik stok fan kullanıyorum.

1.325V geçmemenizi tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı