Ryzen 5 3600 ile Sapphire Radeon RX 6800 uygun olur mu?

Bütçe
7000

Umut Karan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, sistemimde Ryzen 5 3600 işlemci ve AMD Vega 56 ekran kartım bulunuyor.

Yerel bir dükkanda ikinci el olarak bir adet Sapphire Nitro ve düz Radeon kart var. Fiyatları ise 6750 ve 7250 olarak belirtilmiş. Sizce bu kartlardan birini almak mantıklı olur mu, işlemcim tam olarak karşılamayacak bunun farkındayım ancak ileride 5600 gibi bir işlemci alabilirim.

Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Alınır. Dediğiniz gibi, ilerleyen zamanlarda bütçeniz olursa 5600 alıp takmak zor değil sisteminize

Evet ileride değiştirmeyi planlıyorum şu an bütçem ancak buna yetecek malum her an fiyatlar yükseliyor birini dahi alsam kar olur diye düşünüyorum. Teşekkür ederim cevabın için.

Kartlar temizse bu fiyat bedava.

Tabii 3600 ile manyak darboğaz olur, 5600 güzel tercih.

Kartlardan biri Amazon jpden getirilmiş referans kart ise buradan alınmış. İki kartında garanti etiketleri var ancak gidip kendisi de yapıştırmış olabilir :). Kartlardaki portların üzerinde korumların da birçoğu duruyor. Belki mining yapılmıştır ancak FurMark vs yapıp sıcaklıklar normal ve bir anormallik yok ise devam edilebilir gibime geldi.

Evet ileride değiştirmeyi planlıyorum şu an bütçem ancak buna yetecek malum her an fiyatlar yükseliyor birini dahi alsam kar olur diye düşünüyorum. Teşekkür ederim cevabın için.
Eğer şuanlık kullanıcaksan işini görür ama o işlemcinin değişmesi şart en az ryzen 5 5600.

Geri
Yukarı