Sapphire AMD Radeon RX 6800 Alınmalı mı?

Dostum VRAM gerçekten önemli, yani NVIDIA fan boyu çoktur dikkat et gaza gelme. 8 GB benim gözümde yetersiz. Baktığında artık görsellik istiyorsan 6 GB medium ayarlarda anca yetiyor(örneğin. CoD Warzone) o fiyatlara çıktığınızda almışken 8 GB VRAM alınmaz. GPU hızlarına pek aldanmayın aradaki farklar o fiyat farkı etmez ama VRAM edebilir.

Evet benim en çok çekindiğim nokta buydu. Bende GTX 1060 6GB var ve Squad diye bir oyun oynuyorum en düşük ayarlarda bile 5 GB RAM doluyor. Sizce Render işlerinde RX 6800, 3070 karşısında nasıldır?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
1607345019631.png

Evet benim en çok çekindiğim nokta buydu. Bende GTX 1060 6 GB var ve Squad diye bir oyun oynuyorum en düşük ayarlarda bile 5 GB RAM doluyor. Sizce render işlerinde RX 6800, 3070 karşısında nasıldır?

Render işleri derken 3DS Max AutoCAD tarzı mı? Video edit mi? Render konusunda iyi araştırmak lazım. Bilgi olarak güncel değilim yorum yapamam ama basitçe 3 boyutlu tasarım da benim kullandığım zamanlarda NVIDIA CUDA desteği ile öne geçiyordu.
Fakat render işlemlerinde VRAM ciddi önemli. Satış politikası DLSS falan bunlardan ziyade donanım gücünü dikkate alman gerekir. Raytracing dediler uyumlu oyun yok piyasada örneğin. :)
GTX 1060 6 GB vardı bende de, lanet gitsin. Durduk yere FPS düşmesi yaşıyordum. En son sinirlendim RX 5600 XT'nin O6 modelini aldım overclock ile 1800 MHz çıkarttım şu an hayatımın en mutlu günlerini yaşıyorum diyebilirim.

Burada sorularına az çok cevap bulabilirsin

Son düzenleme:

Geri
Yukarı