Ryzen 5 3600 ısınıyor

yigitmaster

Decapat
Arkadaşlar merhaba dün yine konu açmıştım ama aklımda sorular kaldı.
Ryzen 5 3600 işlemcim var MSI Core Frozr S soğutucu ile kullanıyorum yaklaşık 9 ay oldu kullandıgım macun ise Rampage tm 130. 3-4 gün önce fark ettim. Valorant'ta FPS'im çok düşmüş Valorant'ta bile 75 dereceyi geçiyor ve fan yaklaşık %100 hızda çalışıyor.
Oyundan çıkıyorum hala işlemci derecesi 75 ve fan hızı %100 olarak falan çalışıyor 3-4 dakika böyle devam ediyor sonra düzeliyor.
Büyük ihtimal termal macun ile alakalıdır değil mi virüs falan vardır diye format attım kasayı da temizledim ama bir şey değişmedi.

Anakartınız nedir? Macun kurumuş olabilir değiştirmenizi öneririm.
BIOS üzerinden voltaj ayarı yapmak sıcaklığı düzeltecektir.

Bende eskiden stok soğutucu vardı o zaman bayağı ısınıyordu ama soğutucuyu aldıktan sonra düzelmişti ama yine ısınmaya başladı termal macunu değiştirirsem düzelir herhalde.

Açık galiba.

Arkadaşlar merhaba dün yine konu açmıştım ama aklımda sorular kaldı.
Ryzen 5 3600 işlemcim var MSI Core Frozr S soğutucu ile kullanıyorum yaklaşık 9 ay oldu kullandıgım macun ise Rampage tm 130. 3-4 gün önce fark ettim. Valorant'ta FPS'im çok düşmüş Valorant'ta bile 75 dereceyi geçiyor ve fan yaklaşık %100 hızda çalışıyor.
Oyundan çıkıyorum hala işlemci derecesi 75 ve fan hızı %100 olarak falan çalışıyor 3-4 dakika böyle devam ediyor sonra düzeliyor.
Büyük ihtimal termal macun ile alakalıdır değil mi virüs falan vardır diye format attım kasayı da temizledim ama bir şey değişmedi.
Hocam termal macun değiştirin, termal macunu nohut büyüklüğü kadar sıkın ve soğutucunuzun tam oturduğuna emin olun.

Bir şey daha soracağım benim SSD kronik sorunlu SU650 Valorant buna yüklü değil FPS düşükluğü bundan kaynaklı olabilir mi?
Valorant hard diske yüklü Windows SSD'ye yüklü.

Yeni konular

Geri
Yukarı