Ryzen 5 3600 mavi ekran hatası

coolboy11

Hectopat
Makaleler
1
Anakartımı ve PSU'yu güncellediğimden beri mavi ekran hatası alıyorum. BIOS güncel, Windows güncel. Sebebi ne olabilir? RAM'lari anakartın 2. ve 4. slotuna taktım.

Anakart MSI B450 Tomahawk Max

İşlemci Ryzen 5 3600

Corsair Vengeance LPX 16 GB(2x8GB) 3000MHz DDR4 CMK16GX4M2D3000C16

Ekran kartı GTX Gaming X 1070

İşletim sistemi Windows 10 Pro

DMP dosyalarımı buradan görüntülüyebilirsiniz.

Ekran görüntüsü ve WinRAR şeklinde paylaşıyorum.

minidump.rar

Dosya Ekleri

• 111.png
    111.png
    76,2 KB · Görüntüleme: 83
  • 222222222.png
    222222222.png
    80,7 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleyen: Moderatör:
Yukarıda zaten rehberini paylaştım.
Sanırım sorun driver kaynaklı. Bilgisayarı formatladım ve driverları yeniden yükledim. Başta da belirttiğim gibi anakart ve kasayı değiştirdiğim de bu sorun başladı ve sistemi formatlamadan sadece anakartı takıp kurdum setupı. Şu an bilgisayarımın download işlemleri bittiğinde test sonuçlarını paylaşacağım.
Anakartımı ve PSU'yu güncellediğimden beri mavi ekran hatası alıyorum. BIOS güncel, Windows güncel. Sebebi ne olabilir? RAM'lari anakartın 2. ve 4. slotuna taktım.

Anakart MSI B450 Tomahawk Max

İşlemci Ryzen 5 3600

Corsair Vengeance LPX 16 GB(2x8GB) 3000MHz DDR4 CMK16GX4M2D3000C16

Ekran kartı GTX Gaming X 1070

İşletim sistemi Windows 10 Pro

DMP dosyalarımı buradan görüntülüyebilirsiniz.

Ekran görüntüsü ve WinRAR şeklinde paylaşıyorum.

minidump.rar
ÇÖZÜLDÜ

Arkadaşlar sanırım sorun driverlarla ilgiliydi bilgisayarın anakartı değiştirdikten sonra eski anakartın güncel driverlarıyla kullanıyorum sıcaklık değerlerinin de yeni anakartla arttıgını fark etmiştim birde bunu ek olarak belirmek istiyorum. Formatlayıp güncel driverları yükledikten sonra hem cpu hem gpu'nun sıcaklık değerleri düştü hem de artık mavi ekran almıyorum. Cevaplayan herkese teşekkür ederim.
Aynı kombini bende kullanıyorum, hiç bir sorun yok. Anakartı değiştikten sonra format attınız mı? Önemli bir değişiklik çünkü. Parçalarınızda bir uyumsuzluk yok, sorun olmaması gerekiyor.
Sıcaklık sorunu da vardı hem cpu hem de gpuda formatladıktan sonra hem sıcaklık sorunları hem de mavi ekran sorunu giderildi. Çözümün için çok teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı