Ryzen 5 3600 overclock yapmak

zyunus

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar herkese,
Yeni bir sistem topladim R5 3600: İle birlikte RTX 3060 Ti. Ryzenmaster uygulamasinda islemciyi farkli sekillerde kullanabiliyorum (default, Auto OC, manuel). Defaulttayken 4.2 GHz maximum gosteriyor ve voltaji surekli degisiyor otomatik olarak saniyorum (1.38-1 v arasinda). Sorum su: Bu islemciyi en guvenli ve en verimli sekilde nasıl kullanirim? Yanitlar için simdiden teşekkürler.
Saygilar.

Son düzenleme:
Program ile de yapabilirsiniz fakat en güzeli biosunuza girip halletmek. Anakartınızın modeline göre nasıl yapacağınız ufak tefek değişir ama mantık aynı. İşlemcinizi 4.2 ghz e sabitleyip voltajı 1.3 şeklinde ayarlarsanız yüksek ihtimal stabil ve verimli şekilde kullanırsınız. Ayarladıktan sonra sistem stabilite testi yaparak bilgisayarın kapanıp kapanmadığını da kontrol edin tabi. Eğer ki bu tarz işlemleri hiç bilmiyorsanız, ellemeyin otomatikte kalsın derim ben.

Hmmm evet biraz zahmetli ve tehlikeli bir işe benziyor verecegi performans farkına degmeyebilir. Sıcaklık sorunu yasamadıgım sürece otomatikte bırakacagım sanıyorum. Tesekkür ettim.

Geri
Yukarı