Ryzen 5 3600 + RTX 2060 sistem nasıl?

Bütçe
12 000

KillForPeace

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bir sistem topladım fakat herhangi bir yerde hata var mı, bilgim dışında bir şey kötü bir durumda mı öğrenmek istiyorum. Yardımcı olup artılar ve eksilerini söylerseniz çok sevinirim. Özellikle ekran kartında 6G ve o6g modelleri arasında yaklaşık 500 TL'lik bir fark var. Şahsen bu fiyata değen bir fark olduğunu düşünmedim fakat belirtirseniz iyi olur. Şimdiden teşekkürler.

kasa: Corsair CC-9020132-EU Spec Delta CV650 80+ PSU RGB mid Tower kasa.
CPU: Ryzen 5 3600.
GPU: ASUS NVIDIA GeForce RTX 2060 Dual- RTX2060- 6G - EVO.
RAM: Adata XPG gammınx D30 8gbx1 3200 MHz DDR4 16 GB (2x8 alacağım)
SSD: SanDisk Ultra sdssdH3N- 500G- G25 M.2 SSD.
Anakart: ASUS Prime B550M-A Wi-Fi 4600 MHz (OC)

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
Merhabalar. Bir sistem topladım fakat herhangi bir yerde hata var mı, bilgim dışında bir şey kötü bir durumda mı öğrenmek istiyorum. Yardımcı olup artılar ve eksilerini söylerseniz çok sevinirim. Özellikle ekran kartında 6G ve o6g modelleri arasında yaklaşık 500 TL'lik bir fark var. Şahsen bu fiyata değen bir fark olduğunu düşünmedim fakat belirtirseniz iyi olur. Şimdiden teşekkürler.

kasa: Corsair CC-9020132-EU Spec Delta CV650 80+ PSU RGB mid Tower kasa.
CPU: Ryzen 5 3600.
GPU: ASUS NVIDIA GeForce RTX 2060 Dual- RTX2060- 6G - EVO.
RAM: Adata XPG gammınx D30 8gbx1 3200 MHz DDR4 16 GB (2x8 alacağım)
SSD: SanDisk Ultra sdssdH3N- 500G- G25 M.2 SSD.
Anakart: ASUS Prime B550M-A Wi-Fi 4600 MHz (OC)

Bu sistemi öneririm hocam NVIDIA takıntınız yoksa 3060 Ti ayarında bir kart ve Ryzen 5 5600X var.

Hocam anakart olarak bunu öneririm.
Fiyatını pek hak etmiyor.
Aralarındaki fark nedir tam olarak acaba hocam? Asus'un fazladan Wi-Fi ve Bt'si var bildiğim kadarıyla. Bunu önermenizin sebebi nedir?

Teşekkürler hocam ama hazır almayı gerçekten hiç düşünmüyorum. Genel olarak şansa çok güvenen bir insan değilim ve kutudan çıkardıktan sonra iade sürecini de garanti sürecini de çok uzatabiliyorlar. Toplayacağım yerler genel olarak n11, hepsiburada ve mediamarkt olduğu için böyle bir sorun yaşayacağımı düşünmüyorum fakat itopya olsun sinerji olsun çok güvenemiyorum.

Aralarındaki fark nedir tam olarak acaba hocam? ASUS'un fazladan Wi-Fi ve BT'si var bildiğim kadarıyla. Bunu önermenizin sebebi nedir?

Teşekkürler hocam ama hazır almayı gerçekten hiç düşünmüyorum. Genel olarak şansa çok güvenen bir insan değilim ve kutudan çıkardıktan sonra iade sürecini de garanti sürecini de çok uzatabiliyorlar. Toplayacağım yerler genel olarak N11, Hepsiburada ve MediaMarkt olduğu için böyle bir sorun yaşayacağımı düşünmüyorum fakat İtopya olsun Sinerji olsun çok güvenemiyorum.

Bu fiyata 2060'lı sistem toplamak biraz saçma gibi geliyor hocam bana tabii ki karar sizin ama piyasa hazır sistem üzerine döndü itopyanında mağzaları var oradan da gidip alabilirsiniz 3060 Ti ayarında bir kart ve çok daha iyi işlemciyi alabilmek varken 2060 almak size kalmış.

Bu fiyata 2060'lı sistem toplamak biraz saçma gibi geliyor hocam bana tabii ki karar sizin ama piyasa hazır sistem üzerine döndü itopyanında mağzaları var oradan da gidip alabilirsiniz 3060 Ti ayarında bir kart ve çok daha iyi işlemciyi alabilmek varken 2060 almak size kalmış.
Hocam bana da gerçekten öyle geliyor ama hadi stok geldi hadi stok gelecek diyene kadar ömrümüz bitecek elimizdekinden de olacağız. Ve dediğim gibi genelde çıkmıyordur illaki olmaz ama herhangi bir kronik sıkıntı vs. gibi durumlarda uğraştırabiliyorlar illaki denk gelmişsinizdir. Aylarca mahkemesidir müşteri hizmetleridir uğraşıp daha sonra kur farkından aynı paraya ekran kartı alamama gibi bir ihtimal bile endişelendiriyor beni açıkçası.

M.2 soğutucusu var.
ASUS anakart giriş seviyesi.

Asus 100 lira daha ucuz attığınız anakarttan. Kusurabakmayın yanlışsa ama hala Wi-Fi 6 ve Bluetooth daha önemli değil mi o fiyat farkına hocam?

Hocam bana da gerçekten öyle geliyor ama hadi stok geldi hadi stok gelecek diyene kadar ömrümüz bitecek elimizdekinden de olacağız. Ve dediğim gibi genelde çıkmıyordur illaki olmaz ama herhangi bir kronik sıkıntı vs. gibi durumlarda uğraştırabiliyorlar illaki denk gelmişsinizdir. Aylarca mahkemesidir müşteri hizmetleridir uğraşıp daha sonra kur farkından aynı paraya ekran kartı alamama gibi bir ihtimal bile endişelendiriyor beni açıkçası.

Haklısınız hocam ama hayatta biraz risk ister bence çok daha iyi bir şey alma ihtimaliniz varken daha kötüsünü almak sadece bana mı saçma geliyor bilmiyorum o riski göze almaya değer yani sıkıntı çıktı kötü düşünsek oda 3 bilemediniz Max 4 ay sonra illa çözüme varıyor ve çok daha iyi bir sisteminiz oluyor tabii Allah göstermesin çok sıkıntı bir durum ama etrafımda İtopya'dan ürün alan birçok kişi var.

Haklısınız hocam ama hayatta biraz risk ister bence çok daha iyi bir şey alma ihtimaliniz varken daha kötüsünü almak sadece bana mı saçma geliyor bilmiyorum o riski göze almaya değer yani sıkıntı çıktı kötü düşünsek oda 3 bilemediniz Max 4 ay sonra illa çözüme varıyor ve çok daha iyi bir sisteminiz oluyor tabii Allah göstermesin çok sıkıntı bir durum ama etrafımda İtopya'dan ürün alan birçok kişi var.
Hocam hayat risk istesin istemesine de 12 000' lik istemesin. Ama gerçekten dediğiniz gibi sorun çıkmadığı sürece çok daha üst segment bir kasa olacak sizin attığınız. Bu fiyata satılmasını da anlamadım sadece ekran kartını 14k'dan bulabildim en ucuz. Tamam illa hazır kasada ucuz olacak ama bu kadar mı ucuz yahu :D

Hocam hayat risk istesin istemesine de 12 000'lik istemesin. Ama gerçekten dediğiniz gibi sorun çıkmadığı sürece çok daha üst segment bir kasa olacak sizin attığınız. Bu fiyata satılmasını da anlamadım sadece ekran kartını 14K'dan bulabildim en ucuz. Tamam illa hazır kasada ucuz olacak ama bu kadar mı ucuz yahu :D

Fiyatlar düşmeye başladı yavaş yavaş ve AMD ekran kartları ile mining yapılmadığı için satışı durdu denebilir mecburen para döndürmek için onlarda uyguna vermeli.

Yeni konular

Geri
Yukarı