Ryzen 5 3600 RTX 2070S'e uygun Anakart tavsiyesi

Rhastalavista

Centipat
Arkadaşlar daha önce birkaç kez konu açtım. Şu anda ise Zalman z3 plus kasamın içerisinde bulunan eski anakart işlemci ve ekran kartımı satmış bulunmaktayım. (i5 6500 - ASUS B 150M Pro Gaming - GTX 1060) Doğal olarak bu kasayı kullanıp AMD Ryzen 5 3600 Galax RTX 2070 Super ve önereceğiniz bir anakart ile kendim kurulum yapmak istiyorum. Anakart pahalı bir şey olmaz ise sevinirim. 4 RAM slotlu ve ilerde Ryzen serilerini destekleyebilecek bir anakart olsun. BIOS uptade i çok bilmem tak çalıştır istiyorum. Zaten anakart işlemci ve ekran kartının kasaya kurulumunu netten bakarak yapacağım çok bilgim yok maalesef. Bir de Ryzen 5 3600 işlemcisi kendinden termal macunu sürülü olarak geliyor değil mi? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Soğutucuda macun sürülü fakat yeterli soğutmuyor. Ben yeni soğutucu almak durumunda kaldım. Bütçe el verirse ileride değişirsin.

Maalesef şuan önerebileceğimiz hiç bir anakart ileriki nesilleri desteklemeyecek. Ryzen gelecek nesilde yonga setini değişterecek hal böyle olunca anakart desteklemeyecek

Anakart tavsiyesi için bütçe aralığı belirtmelisiniz. Size göre uygun-pahalı skalasını bilemeyiz.

B450 modellerine bakabilirsiniz.

Cevabiniz için teşekkür ederim. Eğerki dediğiniz gibi değişecekse anakarta faiş fiyat vermek anlamsız. Öyleyse 500 600 tl civarında 4 adet ram slotu bulunan bir anakart önerirseniz uygun olur, yani ryzen 9 3 serisinede uysun.Bu arada kasamda da 5 adet fan var. En kötü ilerde işlemci yetersiz gelirse ryzen 9 a geçerim anakartı değiştirmeden

Eğer kule tipi bir soğutucu kullanacaksaniz Aorus b450 pro önerebilirim isterseniz elite ve normal modelleride var

Kendisi ile birlikte gelen sogutucuyu kullanacagım ilk baş daha sonra ilerde çok sıkıntı yaşarsam yine burdan sogutucu ile ilgili destek alırım şuan için tomahawkı araştırdım 3. serisi ile uyumlu diyorlar bana mantıklı geldi

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı