Ryzen 5 3600, RTX 3060 sistem için güç kaynağı önerisi

Tonyukuk

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, Cougar 700 watt bir güç kaynağım var. Bilgisayarım bir süredir oyunlarda ya da masaüstünde reset atıyor. Güç kanynağı hariç her şeyi başka bir alternatifi ile değiştirdiğimde sorun devam etti. Sorunun güç kaynağında olduğuna kanaat getirdim. Şimdi yeni bir güç kaynağı alacağım. Amazon'da MSI 600W ve 650W güç kaynakları 1500-200 TL arası iş görürler mi? Modelleri MAG A600D ve MPG A650bn.

Sistemim bileşenlerim Ryzen 5 3600, RTX 3060 12 GB, 16 GB RAM, 1 NVMe SSD, 1 SATA SSD, 2 adet 2 TB hard disk, 1 işlemci soğutucu, 4 adet kasa fanı.

Kötü, almayın. Hatta elinizdekinden daha kötü. Şunu alın:

Bütçeyi 200 TL civarı aşabiliyorsanız:

Öneriler için teşekkür ederim. Fiyat olarak3000 e kadar çıkabilirim. Uzun ömürlü olması önemli yarın öbürgün işlemci ekran kartı değişikliğinde yeni PSU almak istemem.

Öneriler için teşekkür ederim. Fiyat olarak3000 e kadar çıkabilirim. Uzun ömürlü olması önemli yarın öbürgün işlemci ekran kartı değişikliğinde yeni PSU almak istemem.

Rica ederim. O halde Formula'yı alın.

İlerde çok güçlü ekran kartları ve işlemciler ile kullanabilirim diyorsanız 750W modellere yönelelim. Yine bu standartta bileşenler ile kullanacaksanız Formula fazlası ile yeterli.

Rica ederim. O halde Formula'yı alın.

İlerde çok güçlü ekran kartları ve işlemciler ile kullanabilirim diyorsanız 750W modellere yönelelim. Yine bu standartta bileşenler ile kullanacaksanız Formula fazlası ile yeterli.
Yani en fazla 4060ti civarında bir karta geçerim, işlemci de 5600 olur diye düşünüyorum. 650W yeterli olur mu bilemiyorum

Phanteks 550W garanti işi biraz sıkıntılı, garantiyi inventusa sorduğumda bir şirket adı söylediler ama ne web siteleri var ne de telefon numaraları var, İTO kayıtlılar ama orayada cep telefonu ile kayıt etmişler (şireketlerin genelde sabit hatları olur az şüphelendim). Phanteks güç kaynağı alınacaksa Corax Alpha'dan almak daha mantıklı.

Phanteks 550W garanti işi biraz sıkıntılı, garantiyi inventusa sorduğumda bir şirket adı söylediler ama ne web siteleri var ne de telefon numaraları var, İTO kayıtlılar ama orayada cep telefonu ile kayıt etmişler (şireketlerin genelde sabit hatları olur az şüphelendim). Phanteks güç kaynağı alınacaksa Corax Alpha'dan almak daha mantıklı.

Doğru, resmi distribütörü sonuçta Corax. Bilgilendirme için teşekkürler.

Bitfenixi sipariş ettim zaten.

Merhaba, linkte bulunan ürünü alsaydık daha mı iyi olurdu acaba?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı