Başarılı Kurulum Ryzen 5 3600, RX580 8G Mojave kurulumu

Ekran Resmi 2019-11-30 16.10.51.png

Sistemim:
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 3600
  • Anakart (BIOS v3.5): MSI B450 Tomahawk Max
  • RAM: G.Skill Trident Z RGB 3600MHz 2x8 CL18
  • Ekran Kartı: MSI RX580 8G
  • Diskler: Corsair Force LE120GB(Windows), Crucial BX500 240GB(Mojave)

Yaptığım tek yanlış heyecan sebebi ile, içinde oyun ve bazı önemli dosyalarımın olduğu Crucial diskimi komple sıfırlamak oldu. Amacım içindeki boş alanın yaklaşık 80GB kadarını Mojave'ye ayırmaktı hepsi yanmış oldu, ileride tekrar NTFS'ye formatladığımda o dosyaları kurtarma şansım olur mu acaba program ile?

Discord'da mikrofonumdan ses gitmemesi dışında hiçbir hata gözlemleyemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 467051

Sistemim:
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 3600
  • Anakart (BIOS v3.5): MSI B450 Tomahawk Max
  • RAM: G.Skill Trident Z RGB 3600MHz 2x8 CL18
  • Ekran Kartı: MSI RX580 8G
  • Diskler: Corsair Force LE120GB(Windows), Crucial BX500 240GB(Mojave)

Yaptığım tek yanlış heyecan sebebi ile, içinde oyun ve bazı önemli dosyalarımın olduğu Crucial diskimi komple sıfırlamak oldu. Amacım içindeki boş alanın yaklaşık 80GB kadarını Mojave'ye ayırmaktı hepsi yanmış oldu, ileride tekrar NTFS'ye formatladığımda o dosyaları kurtarma şansım olur mu acaba program ile?

Discord'da mikrofonumdan ses gitmemesi dışında hiçbir hata gözlemleyemedim.
Benim ki sorununa çözüm değil ama bu işletim sistemi ne gibi faydası var açıklaya bilirmisin gerçekten bende geçeceğim ama bunun hakkın da tam açıklayıcı bir makale bulamadım.

Hocam ben de çok ustası değilim sadece oldu olalı çok hoşuma gittiği için deniyordum sorunlarla karşılacağımı bildiğim için vazgeçiyordum, dün gece ne olduysa tek seferde kurdum yanlışlıkla diskteki dosyalar gitti ama sağlık olsun. Sisteme LoL kurdum şu an indiriyor, M&B:Warband kurdum, HOI4 kurdum, bir de CS:GO kurarım. Bu sistemi kalıcı olarak kullanmayı düşünüyorum :D

Hocam ben de çok ustası değilim sadece oldu olalı çok hoşuma gittiği için deniyordum sorunlarla karşılacağımı bildiğim için vazgeçiyordum, dün gece ne olduysa tek seferde kurdum yanlışlıkla diskteki dosyalar gitti ama sağlık olsun. Sisteme LoL kurdum şu an indiriyor, M&B:Warband kurdum, HOI4 kurdum, bir de CS:GO kurarım. Bu sistemi kalıcı olarak kullanmayı düşünüyorum :D
Windows'tan ayrıcalığı var mı?

Kemal Hocamın Mojave imajını kullandım. Secure boot kapalı, AMD IOMMU ayarı kapalı. Yani sadece 2 özellik kapattım. Yazım kurallarına dikkat edin.
Tamam, teşekkür ederim hocam elbette dikkat ederim. Deneyip sonucu sizlerle paylaşırım önümüzdeki günlerde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı