Ryzen 5 3600 + RX580 sistem toplama

24F3R

Kilopat
Yer
İSTANBUL
Daha fazla  
Meslek
REVİZYON UÇAK PLANLAMA
Arkadaşlar merhaba,

Uygun fiyatlı ve geleceğe dönük Youtuber PC topmaya çalışıyorum. Aşagıdaki parcaları alacağım fakat anakart ve ekran kartında kararsız kaldım.

İşlemci: Rzyen 5 3600.
RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB (2x8) 3600 MHz bunlar kesin olan parcalar.

Anakart olarak ise Gigabyte B450M Aorus Elite AMD anakart. Düşünüyorum. Kafamı karıştıran nokta RAM ve işlemci için uyum durumu performansı nasıl olur ve geleceğe dönük mü? Materyal kalitesi nasıldır.

Ekran kartını RX580 daha sonra upgrade yapacağım. Şimdilik bu ekran kartı bu parcalarla nasıl performans verir?

Bilgi sahibi olan varsa aydınlatırsa sevinirim.

Not: Oyun, render ve yayın yapmak için kullanılacak. Değerli görüşleriniz bekliyorum.

Anakart üst seviyedir gönül rahatlığıyla alabilirsin. Bütçe var ise o Ekran kartı çok gereksiz bir yatırım olur geleceğe dönük olarak. Daha güncel bir model tercih etmenizi öneririm. Kolay gelsin.

RAM ve işlemci uyumlu. ekran kartını RX580 alma, cidden TDP yönünden çok fazla elektrik tüketiyor, 185W çekiyor. 1650 SUPER al 1200-1400 TL arasında bulursun. GPU gücü olarak RX590, GTX1660 ayarında bir kart. TDP de 100W.
Kasa ve PSU olarak da Corsair Spec Delta 550W tercih edebilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı