Ryzen 5 3600 sıcaklığı nasıl olmalı?

efkek

Femtopat
Daha fazla  
Ryzen 5 3600 işlemcim var. Şu anda bunu yazarken, yani boşta, 45 derece. Stok fan ile kullanıyorum. OC yapılmadı. Termal macun az sürmüş olabilir miyim? Termal macunun markası Arctic MX-4. Piyasadaki en iyilerden. PC'de MC dışında oyun yok. O yüzden oyun testi yapamıyorum fakat stres testi programı önerirseniz yapıp sonuçları paylaşabilirim.

20210630_154424.jpg
20210630_154437.jpg

Yaz kışa göre 4-5 derece arttırıyor sıcaklıkları. Hem GPU hem de CPU tarafında. Sizin de değerleriniz hem stok soğutucu hem de bulunduğumuz aya göre gayet normal.

Bu yaz ayında değerler stok soğutucuya göre iyi.
şuan izmir 40 derece fakat odada klima çalıştığı için oda 23 derece yani çokda mevsimle ilgisi yok dostum klima çalışmasa 55 olur herhalde zaten dediğim gibi dışarısı 40 derece oyüzden 50 nin altına düşmez klima çalışmasa
Boştayken en dandik macunu da sürsen çok yüksek olmaz. Biraz yüke sok görürsün o dereceler nereye gidiyor. 😄
MC de chunkları fulleyip (58 chunk) full gaz öne doğru gittim işlemci 5 6 sanişye içinde 70 e çıktı 10 saniye içinde 78 i gördü ama 80 olmadı size sorum macun yeterli mi

Geri
Yukarı