Ryzen 5 3600 sıcaklık değerleri

M.U.M

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İslemcime Zoomflow 240X sivi sogutmasini aldim. Frekans TV inceleyip onermisti. YouTube'da da incelemeleri var, bakabilirsiniz. Ornegin bu testte goruldugu gibi Corsair H100I Platinium ile bas basa performans veriyor. Ancak ben sistemime taktim ve yuksek sicakliklarla karsilastim. AIDA 64'te 5 dakika test yaptim ve islemcim 83 dereceyi gordu. Montajda bir hata yapmis olsam gerek diye dusundum, yarin vidalari vs. daha siki takip deneyecegim. Eger yine bu sonucla karsilasirsam ne yapmaliyim? Iade edebilir miyim? (İslemcimde OC yok.)

Hocam şöyle ilginç bir durum var, sogutucudan hiç su sesi gelmiyor, normalde soğutucu ne kadar sessiz olursa olsun benim bildiğim kadarıyla ufak bir su sesi gelir %100 yükte bile sadece fan sesi geldi hiç su sesi duymadım. Yanlış biliyorsam bu uyarın lütfen. Hiç ses gelmemesi bir sıkıntı mıdır? Bana tuhaf geldi.
Sadece ilk açılışta bir su sesi geldi sonra kesildi.
Edit: AIO_PUMP kısmına da bağlantı yaptim sonuc degismedi. :/

Su sesi sürekli gelmez. Bazen hava boşluğu olabiliyor ondan bir süre su sesi yapabiliyor. Fakat belli bir süre sonra ses gider ses gelmez. Bir de pompa kısmı sürekli tam devirde çalıştığı için bir kaç sene sonra ciddi ses yapmaya başlayabiliyor. Bu durumda tam devir yerine %90 da kullanarak bu sesi giderilebiliyor.

Overclock yok demişsiniz fakat son olarak biosunuzu sıfırlayarak varsayılan ayarlara alıp bir de öyle bir test edin. Belki gözden kaçmış bir şey olabilir.

Su sesi sürekli gelmez. Bazen hava boşluğu olabiliyor ondan bir süre su sesi yapabiliyor. Fakat belli bir süre sonra ses gider ses gelmez. Bir de pompa kısmı sürekli tam devirde çalıştığı için birkaç sene sonra ciddi ses yapmaya başlayabiliyor. Bu durumda tam devir yerine %90'da kullanarak bu sesi giderilebiliyor.

Overclock yok demişsiniz fakat son olarak biosunuzu sıfırlayarak varsayılan ayarlara alıp bir de öyle bir test edin. Belki gözden kaçmış bir şey olabilir.

Hocam az önce BIOS'u güncelledim, otomatik sıfırlandı. Bir tek XMP açtım

Geri
Yukarı