Ryzen 5 3600 Sıcaklık Değerleri

Benim gibi aynı sorunu yaşayan arkadaşlar ben sorunu icue ve dragoncenteri silmekte buldum. Cpuz ile kontrol ettiğimde görev çubuğundan dragon centeri ve icue kapattığım zaman voltaj değerlerim 0,9lara iniyor. Ne zaman dragon center devreye girsin o zaman voltaj değerleri 1.46’ya fırlıyor devamlı bu değerlerde geziyor.Reddit forumlarında bahsetmişler zaten umarım uyum sorunu giderilir.

Anakartınız nedir? Kullandığınız işlemci soğutucusu nedir? Benim Ryzen 5 3600, MSI b 450 Gaming Plus Max anakartta, Arctic Freezer 34E-sports Duo soğutucuya rağmen boşta 50 derecelerde falan. Core performance Boost'da kapalı. Bu işlemcinin voltaj ayarlarıyla oynamayın diye AMD'de çalışan mıdır nedir robert isimli birisi uyarılarda bulunduğunu forumlardan okuyoruz. Ne yapacağımızı bilemedik...

Deep cool gammax 300 12 cm kule tipi soğutucu kullanıyorum. Stok fanla da aynı değerlerde denedim fakat ısı olarak hala yüksek geldi. Arada çok fark var.

Coreboost'u kapatmak çok ciddi performans kaybı yaratıyor, stok soğutucu ile de olacak gibi değil. Ben Arctic Freezer 34 aldım. "E-sports olan modeli değil" ve aşırı memnun kaldım stok soğutucu ile coreboost açık halde 95dereceleri gören işlemcim şu an 80I geçmiyor şiddetle tavsiye ederim fiyatı da uygun.

Kesik kesik Turbo'da 4, 2GHz 3, 6 GHz arasında gezeleyip ısınacağına işlemci sürekli Turbo'da 4.2 GHz hızda sabit ve soğuk olarak tam güçte çalışacak.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı