Ryzen 5 3600 sistem anlık siyah ekran sorunu

dodka

Centipat
Selamlar,

2 Ay önce topladığım bilgisayarımda, full ekran uygulamalara geçtiğimde 1 2 saniyeliğine ekranın gidip tekrar gelmesi sorununu yaşıyorum. Bilgisayarı açtıktan hemen sonra 1 kez restart edersem bu sorunu bir daha yaşamıyorum. Fakat kalıcı olarak çözebilmek için bir yol arıyorum. Konu hakkında bir fikriniz varsa yardımcı olabilir misiniz? Sistem özelliklerini aşağıda görebilirsiniz.

ASUS Prime B450M-A anakart - BIOS sürüm 2006.
Sapphire Pulse AMD Radeon RX 5700XT - adrenalin 2020 Edition 19.12.2 driver.
AMD Ryzen 5 3600.
Corsair Vengeance LPX 16 GB(2x8GB) 3200MHz.
Windows 10 Enterprise LTSC.

Son düzenleyen: Moderatör:
Driverler güncel mi? Sistem de OC var mı? Ayrıca Adrenalin sürücüsünü son sürümüne güncelleyin lütfen. Ayrıca kullandığınız PSU,depolama,sıcaklık ve İşlemci/Bellek kullanımlarını atar mısınız?

DDU ile mevcut sürümü kaldır. 20.1.1 veya 20.1.2 sürümünü yükle ve Freesync harici bütün ayarları kapat. Ben böyle kullanıyorum herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

Sürücüler güncel ancak sanırım chipset sürücüsünü güncellememişsiniz. Bu da bu soruna neden olabilir. Ayrıca açılışta aktif olan başka uygulamalar da buna neden oluyor olabilir.

Chipset güncellemesi için B450 Chipset

Chipset driverı güncel. Adrenalin için de Recommended versiyonu benim kullandığım
Startuptaki bütün uygulamalar disable durumdalar

Ryzen 5 3600 kullanıyorum. Bios son sürüm. İşlemcide 2 ayda 3 kere 10 saniyelik siyah ekran aldım. Tabi bunu yaparken işlemci yoğun yük altında oluyor. Nedenini bende bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı