Ryzen 5 3600 sistem düşük performans veriyor

Yasusa

Centipat
Daha fazla  
Selamlar. Ryzen 5 3600 işlemcim Valorant oyununda 96 dereceleri görmeye başladı ve bu yüzden endişelendim. Ve bugün zaten PC özelliklerin göre düşük olan FPS'imin daha fazla düştüğünü fark ettim. Nedeninin sıcaklık olduğunu düşünerek CPB kapadım. Sıcaklık oyunda 75 derecelere düştü ama performansta bir değişiklik olmadı. Yardımcı olabilecek var mı?

Sistem özellikleri:
Ryzen 5 3600
RTX 2070.
2x8 GB RAM.
500 GB M.2 SSD
(İşlemcide stok soğutucu kullanıyorum.)
FPS normalde 190 civarıydı, bugün 140 civarına düştü.

Son düzenleyen: Moderatör:
CPB açıkken aldığın FPS düşüyorsa büyük ihtimal işlemci ısınmamak için frekans kısıyor. 96 derece çok yüksek sıcaklık. MSI Afterburner indirip oyun içi frekans değerlerini gözlemle.

CPB kapatınca illa FPS düşecek diye bir şey yok. Bazı oyunlarda etkisi çok az. GPU ağırlıklı oyunlarda fark hissedilmiyor. Valorant'ta CPB kapatınca FPS düşmesi lazım aslında. Bende 20 FPS kadar fark ediyordu.

Selamlar. Ryzen 5 3600 işlemcim Valorant oyununda 96 dereceleri görmeye başladı ve bu yüzden endişelendim. Ve bugün zaten PC özelliklerin göre düşük olan FPS'imin daha fazla düştüğünü fark ettim. Nedeninin sıcaklık olduğunu düşünerek CPB kapadım. Sıcaklık oyunda 75 derecelere düştü ama performansta bir değişiklik olmadı. Yardımcı olabilecek var mı?

Sistem özellikleri:
Ryzen 5 3600
RTX 2070.
2x8 GB RAM.
500 GB M.2 SSD
(İşlemcide stok soğutucu kullanıyorum.)
FPS normalde 190 civarıydı, bugün 140 civarına düştü.
Isınma sorununu tam bilmiyorum fakat FPS Valorant'ın son güncellemesinden kaynaklı olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı