Ryzen 5 3600 sistem için ekran kartı tavsiyesi

Hocam yazılım konusuna katılıyorum. Son güncelleme önerilen bir güncelleme değildi. 5700XT için eski sürümlerde elbet stabil sürümler vardır. Tabiiki de tercih sizin.
Her güncellemede ne zaman tamamen stabil olacak diye beklerken bir yandan da korkuyla update etmek yerine nvidia kartla kafam rahat oyun oynamak daha mantıklı geliyor. Keşke Amd yazılımsal olarak sıkıntısız olsaydı da gönül rahatlıgıyla alıp kullanabilseydik.
3600, RTX 2070'e darboğaz yapmaz. 2600 bile ucu ucuna yetiyor ( Çekirdek gerektiren oyunlar hariç. BF, CS GO vb. oyunlar için ). 2070 genelde 1440P için önerilir. Çünkü 1080P için fazla güçlü kalır. 1080P için alırsanız da %100 bir şekilde kullanılmaz. Yani tam performansını vermez.
Aslında anlatmak istediğimde tam olarak oydu. çözünürlük azaldıkça işlemcinin yükü artar. 3600 işlemciyi overclock etmek gerekir. hatta daha güçlü bir işlemci bile gerekebilir. Ben şahsen overclock yanlısı birisi değilim.

Her güncellemede ne zaman tamamen stabil olacak diye beklerken bir yandan da korkuyla update etmek yerine nvidia kartla kafam rahat oyun oynamak daha mantıklı geliyor. Keşke Amd yazılımsal olarak sıkıntısız olsaydı da gönül rahatlıgıyla alıp kullanabilseydik.

Aslında anlatmak istediğimde tam olarak oydu. çözünürlük azaldıkça işlemcinin yükü artar. 3600 işlemciyi overclock etmek gerekir. hatta daha güçlü bir işlemci bile gerekebilir. Ben şahsen overclock yanlısı birisi değilim.
Doğru düşünüyorsunuz bence 2K'da oynamak isterseniz overclock performansı hem 3600 de hem 2060 SUPER'de çok iyi, yapmadan 1080P %100'e yakın bi kullanıma gelir diye düşünüyorum kart tabi bu oyundan oyuna değişir her oyunun 1080P ultra ayarlardaki zorlaması farklıdır.

Ömür boyu 1080p monitör kullanmayacağınıza göre, hazır bütçe de varken 2070 Super almanız çok doğru bir karar olur.

Rtx 2070 ve ryzen 5 3600 kullanıyorum 1080p monitörde ve bir darboğaz yaşamadım. İşlemciyi 4.2 boost moda bile almadan stok durumda iken ekran kartı %100 kullanım değerlerine sorunsuzca ulaşıyor tüm oyunlarda.
Youtube da oyun testleri var çeşitli sistemlerin. Bir inceleyin bence.

Rtx 2070 ve ryzen 5 3600 kullanıyorum 1080p monitörde ve bir darboğaz yaşamadım. İşlemciyi 4.2 boost moda bile almadan stok durumda iken ekran kartı %100 kullanım değerlerine sorunsuzca ulaşıyor tüm oyunlarda.
Youtube da oyun testleri var çeşitli sistemlerin. Bir inceleyin bence.
Çok fazla oyun testi izledim. rtx 2070 1080p de neredeyse çoğu oyunda %50 - %60 arasında çalışıyordu. Bu yüzden de yarısını kullanacağım kart için fazladan para vermek istemedim.
Asus GeForce STRIX-RTX2060S-O8G-EVO-GAMING 8GB GDDR6 256Bit Ekran Kartı

Arkadaşlar önerileriniz için çok teşekkür ederim. Yoğun araştırmalarım sonucunda bu kartı bugün sipariş ettim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı