Ryzen 5 3600 sistem için işlemci soğutucu önerisi

Aslında aralarında 2-3 derece dışında pek bir fark yok. İkiside kaliteli ve performans veren soğutuculardır. Arctic freezer daha sessiz çalışır ve görüşünü daha güzel bence.
100 tl farkla daha sessiz ve görüşünü daha güzel olduğu için ben Arctic tercih ederdim.
ama SE 224 de üzmez. Karar senin, Bütçe senin.
şu anki fark 300tl.

Arctic 34 duo tavsiye ederim. Yeni aldım, torture testte bile soğutma performansının yanında ses performansı da harika.
buna 850 tl vereceğime sizce 400 daha ekleyip sıvı soğutma almak daha mantıklı olur mu ?

Bir de bunu gördüm şimdi .

Sıvı soğutmaya ihtiyacım var mı diye düşünüyorum şu an. Attığınız dark arctis ile benzer özelliklerde ve oldukça iyiye benziyor.

Fiyatı da uygun. Sıvı soğutmaya girince 1.500 tl altına çıkamayacağım gibi duruyor.

şu anki fark 300tl.

buna 850 tl vereceğime sizce 400 daha ekleyip sıvı soğutma almak daha mantıklı olur mu ?

Bir de bunu gördüm şimdi .
İyi bir sıvı soğutma için iyi para vermek gerekir. Şu an öyle 1200 lira civarına uzun ömürlü soğutucu yok. Ben de çok meraklısıydım ancak olmuyor malesef. 2000 TL bütçe varsa alabilirsin ama arctic üstüne 200-300 lira koyarak malesef.

Sıvı soğutmaya ihtiyacım var mı diye düşünüyorum şu an. Attığınız dark arctis ile benzer özelliklerde ve oldukça iyiye benziyor.

Fiyatı da uygun. Sıvı soğutmaya girince 1.500 tl altına çıkamayacağım gibi duruyor.
Üst modeli varmış FRGB değilde ARGB alınabilir..

Düzeltme : %100 yükte iyi sonuçlar veriyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sizce önce termal macunu yenileyip sıcaklık değerlerine bakmalı mıyım? Termal macun yeniledikten 1-2 ay sonra eğer sıcaklık sorunları devam ederse soğutucu alsam sorun olur mu ? Fiyatı şu an uygun gözüküyor aslında ürünün bundan dolayı alsam mı diye düşünmüyor da değilim..

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu gönderdiğiniz bir önceki üründen üst bir ürün mü

Sizce önce termal macunu yenileyip sıcaklık değerlerine bakmalı mıyım? Termal macun yeniledikten 1-2 ay sonra eğer sıcaklık sorunları devam ederse soğutucu alsam sorun olur mu ? Fiyatı şu an uygun gözüküyor aslında ürünün bundan dolayı alsam mı diye düşünmüyor da değilim..

Bu gönderdiğiniz bir önceki üründen üst bir ürün mü
Size Kalmış bir şey 🥲 Tabiki macunununz da kalitel olmalı. Her ne kadar kaliteli bir soğutucu kullansanız dahi macununuz çok kötü ise stock soğutucudan daha kötü performans bile alabilirsiniz.

@mucahittursun61 Ryzen 5600x in stock fanından iyidir değil mi onda da kullanabiliri ?

Size Kalmış bir şey 🥲 Tabiki macunununz da kalitel olmalı. Her ne kadar kaliteli bir soğutucu kullansanız dahi macununuz çok kötü ise stock soğutucudan daha kötü performans bile alabilirsiniz.
arctis x4 macun aldım

Yeni konular

Geri
Yukarı