Ryzen 5 3600 sistem mavi ekran hatası

Electrix

Hectopat
Daha fazla  
2-3 gün önce mavi ekran hatası yedim. Nedenini anlamadım ama PC tekrar açılınca işime devam ettim. Bugün Recep Baltaş'ın mavi ekran videosunda minidump ile hatanın çözülebildiğini öğrendim. Bana yardım edebilecek var mı?
Video.
Sistem,
Gigabyte RTX 2060 6 GB 192Bit GDDR6
AMD 5 3600 stok fan.
Gigabyte B450M S2H.
G.Skill Ripjaws siyah CL16 3200MHz 2*8 16RAM
Kasa Power Boost VK-D501M 650wPSU'lu kasa (Biliyorum PSU kötü değişeceğim)
Bu minidump dosya konumu neresi adını doğru mu yazdım bilmiyorum bana yardım edenlere teşekkürler.

2-3 gün önce mavi ekran hatası yedim. Nedenini anlamadım ama PC tekrar açılınca işime devam ettim. Bugün Recep Baltaş'ın mavi ekran videosunda minidump ile hatanın çözülebildiğini öğrendim. Bana yardım edebilecek var mı?
Video.
Sistem,
Gigabyte RTX 2060 6 GB 192Bit GDDR6
AMD 5 3600 stok fan.
Gigabyte B450M S2H.
G.Skill Ripjaws siyah CL16 3200MHz 2*8 16RAM
Kasa Power Boost VK-D501M 650wPSU'lu kasa (Biliyorum PSU kötü değişeceğim)
Bu minidump dosya konumu neresi adını doğru mu yazdım bilmiyorum bana yardım edenlere teşekkürler.
Başlığı neden değiştiniz ki? İşlemcide sorun olduğunu nereden biliyorsunuz?
Minidump dosyasını bizlerle paylaşırsan yardım edebiliriz.
Konumu nerede ve nasıl kopyalayıp yüklerim?

Bazı iş bilmeyenleri moderatör diye alıyorlar tekrar konu açmanızı öneririm.

Artı -1 Eksi

Bu dosya “%SystemRoot%” içinde kilitli dosya olarak görünür , bu dosya’ya erişebilmek için Win + R çalıştır penceresine “%SystemRoot%” komutunu yazarak enter basınız. Dosya yolu ise C:\Windows altındadır.

Sizin dediğiniz komutla ( %SystemRoot% ) açtım ama boş?
1597868627517.png

Yeni konuya gerek yok. Ne de olsa mavi ekran mavi ekrandır. Ben yardımcı olurum. Aşağıdaki rehbere göre minidump dosyalarınızı paylaşabilirsiniz. Adım adım ilerlerseniz çok kolay olduğunu göreceksiniz.

Yeni konuya gerek yok. Ne de olsa mavi ekran mavi ekrandır. Ben yardımcı olurum. Aşağıdaki rehbere göre minidump dosyalarınızı paylaşabilirsiniz. Adım adım ilerlerseniz çok kolay olduğunu göreceksiniz.
Minidump klasörü boş. Ama ben mavi ekran hatası yedim:/ Neden burada dosya yok ki?

Mavi ekran sonucu minidump oluşur ve biz minidumpları okuruz. Ona göre sistemde hangi dosyanın arıza çıkardığını bulup kişiye yardımcı oluruz. Sistemde CCleaner kullanıyorsanız o minidump dosyalarını siliyor olabilir.

Geri
Yukarı