Ryzen 5 3600 sistem Mavi Ekran Hatası

İşletim sistemi
Windows 10

howart

Hectopat
Merhaba, dün ASUS Prime B550M'a Wi-Fi anakart, Corsair CMW16GX4M2E3200C16 DDR4 3200MHz 2x8 16 GB RAM, Ryzen 5 3600 kullanıyorum. Yeni satın aldım mavi ekran hatası almaya başladım ilk olarak BIOS güncelledim düzelmedi. Minidump aşağıda yardımcı olursanız sevinirim.

CPU-Z kaldır. Corsair'e ait tüm yazılımları kaldır.

Rehbere göre dosya onarımı yap.

DDU ile ekran kartı sürücülerini kaldırıp en güncel WHQL sürümü kur.

Memtest86 ile belleklerine test yapıp sonuçları paylaş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

CPU-Z kaldır. Corsair'e ait tüm yazılımları kaldır.

Rehbere göre dosya onarımı yap.

DDU ile ekran kartı sürücülerini kaldırıp en güncel WHQL sürümü kur.

Memtest86 ile belleklerine test yapıp sonuçları paylaş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Corsair icue yazılımını sildim neredeyse 1 saat oluyor(Mavi ekran almadım). CPU-Z zaten kullanmıyorum. Dediklerinizi yapacağım.

CPU-Z ile ilgili sıkıntı çıkarabilecek bir dosya gördüğümü hatırlıyorum. "Kullanmıyorum" derken "bilgisayarda duruyor hiç açmıyorum" mu yoksa bilgisayarda olmadığını mı kastediyorsun? Eğer bilgisayarda duruyorsa ve hiç açmıyorsan yine de kaldırmalısın. Bilgisayarda olmadığını kastediyorsan da demek ki düzgün kaldıramamışsın. Kurduğun dosyaya gidip uninstall dosyasını çalıştır. Hedef konumu değiştirmediysen C:\Program Files\CPUID\CPU-Z konumunda olacaktır.

Diğer işlemler de hallolduktan sonra geri dönüş yaparsın.

CPU-Z ile ilgili sıkıntı çıkarabilecek bir dosya gördüğümü hatırlıyorum. "Kullanmıyorum" derken "bilgisayarda duruyor hiç açmıyorum" mu yoksa bilgisayarda olmadığını mı kastediyorsun? Eğer bilgisayarda duruyorsa ve hiç açmıyorsan yine de kaldırmalısın. Bilgisayarda olmadığını kastediyorsan da demek ki düzgün kaldıramamışsın. Kurduğun dosyaya gidip uninstall dosyasını çalıştır. Hedef konumu değiştirmediysen C:\Program Files\CPUID\CPU-Z konumunda olacaktır.

Merhaba yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum CPUID kısmında hwmonitör kullanıyorum sanırım onu gördünüz. Dediklerinizden sadece memtest86 yapmadım. Onun haricinde Corsair Icue yi silince mavi ekran almadım baya uzun bir süre. Sonra Asus Armoury Crate i kurdum mavi ekran hatası verdi. Asus Armoury Crate'yi sildim mavi ekran hatası almadım. Sanırım anakarttan kaynaklı bir durum. Tekrar 0 kurulum yapıp düzelmezse iade etmeyi düşünüyorum. Teşekküler.

Merhaba anakart ve işlemciyi servislerine verdim. İkiside bozuk çıktı ramler sağlam teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı