Ryzen 5 3600 sistem render sırasında 99 derece

Efecanoo

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. 2 Haziran'da Sinerji'den teslim aldığım PC ile dun render yapmayı denedim. Renderin ortasında PC kapandı tak diye. Hiçbir mavi ekran vesaire vermeden.
Daha sonra PC'yi tekrar açtım ve CPU GPU sıcaklıklarını Afterburner programından kontrol ederek render yapmayı denedim. Ve renderin ortalarında işlemci sıcaklıgım 99 dereceye ulaştı. Boştayken de 56 57 derecelerde geziyor daha 8 gün oldu teslim alalı bunun çözümü var mı yardımcı olur musunuz? Valorant'ta 80 derecelere çıkıyor. Fortnite'de 85'e çıkıyor voltaj düşürme gibi şeyler okudum böyle çozumler performansı düşürür mü veya bir sıkıntı çıkarır mı? Hangi ayarları yapmam gerekiyor bilgilendirir misiniz? Olmadı bir hava sogutucu alacağım ( şu anda Wraith Stealth kullanıyorum ) eğer sorunu çözemezsem hava sogutucu önerisi isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Undervolt işlemcinizin silikon kalitesine göre performansı da etkiliyor maalesef. Sıcaklığı düşürmek istediğiniz miktarda voltaj düşürdüğünüzde bu sefer de işlemci yüksek hızlara çıkamıyor, haliyle performans düşüyor. Denemeniz lazım her işlemci aynı değil çünkü. Bütçeniz varsa düzgün bir soğutucu daha mantıklı.

Hazır sistemse garantiden geri gönderin. Değil ise de en muhtemelen neden, işlemci soğutu bloğun yerine oturmaması, macunun kuruması, işlemci fanının çalışmıyor olmasıdır.

Renderda stok soğutucu kullanmamalısınız. Muhtelemen silikon şansınız da kötü. Güzel bir hava soğutucu alın. Mugen 5 önerimdir.

Hazır sistemse garantiden geri gönderin. Değil ise de en muhtemelen neden, işlemci soğutu bloğun yerine oturmaması, macunun kuruması, işlemci fanının çalışmıyor olmasıdır.
Hazir sistem ama ben goturmeye gerek yoktur belki diye yazdim voltaj i fazla veriyomus bazi anakartlarda galiba onun icin bi cozum varsa deneyeyim bildiginiz ama sinerjiyede mail attim ztn
Kasanız ve bütçeniz nedir?
Kasa corsair spec delta rgb hava sogutucu icin max 500 tl
Renderda stok soğutucu kullanmamalısınız. Muhtelemen silikon şansınız da kötü. Güzel bir hava soğutucu alın. Mugen 5 önerimdir.
500 tlyi aşmayacak bi sogutucu onerebilirmisimiz butce yazmayi unutmusum
Undervolt işlemcinizin silikon kalitesine göre performansı da etkiliyor maalesef. Sıcaklığı düşürmek istediğiniz miktarda voltaj düşürdüğünüzde bu sefer de işlemci yüksek hızlara çıkamıyor, haliyle performans düşüyor. Denemeniz lazım her işlemci aynı değil çünkü. Bütçeniz varsa düzgün bir soğutucu daha mantıklı.
Sogutucu icin butcem max 500 tl siz ne onerirsiniz

Geri
Yukarı