Ryzen 5 3600 Sistem Tavsiyesi

OldButCan

Centipat
Arkadaşlar selamlar. Elimde ASUS ROG STRIX RTX 2060 ekran kartı bulunmakta. RAM olarak ise 2x8 3200MHz Corsair Vengeance RGB Pro var. Geriye kalan parçalar sizce nasıl?

İşlemci: Ryzen 5 3600

Anakart: TUF B450 PLUS

Ekran Kartı(var):ROG STRIX RTX 2060 6 GB

RAM(var):2x8 3200MHz Corsair Vengeance RGB Pro

Kasa?

PSU?

SSD: 480 GB Kingston HyperX

Kasa ve PSU olarak 650W PSU, kasa olarak ise Cooler Master mb511/td500 mesh veya Xigmatek lamia düsünuyorum. Sistemde herhangi bir sorun var midir?

Elinizde olmayan parçalar için bütçe nedir?
İşlemci kesin R5 3600. Anakart 1200-1300tl. Kasa ve psu da 1200tl.Yalniz psu nun korumasi olursa iyi olur çünkü çok sık olmasa da bizim buralarda elektrik kesilebiliyor. Kasa önü de mesh olsa gayet iyi. Ayrıca duruma göre kasanın egzoz fanı yoksa hava soğutucu yerine 120mm sıvı soğutma alıp egzoz fana takılabilir.

anakart ve işlemcinin pinine baktınmı? bide işlemci fanının pinine baktınmı? eğer pinler aynıysa bu sistemde sorun olmaz psu olarak 650W iyi ama 80 plus ve bilindik markalardan al anakartın mATX(micro ATX) destekliyor yani mATX kasa olmalı Cooler Master mb511 mATX kasa değil o yüzden ankartı takamassın bu kasaya takarsın ama birkaç vida eksik kalır işini sağlama al bence bu kasayı alma gelelim 2. kasaya td500 mesh olur bu kasaya anakartı takarsın gelelelim 3. kasaya Xigmatek lamia buda olur yani ya td500 mesh alıcaksın yada Xigmatek lamia alıcaksın ben olsam Xigmatek lamia alırdım şimdiden yeni bilgisayarınız hayırlı olsun.

anakart ve işlemcinin pinine baktınmı? bide işlemci fanının pinine baktınmı? eğer pinler aynıysa bu sistemde sorun olmaz psu olarak 650W iyi ama 80 plus ve bilindik markalardan al anakartın mATX(micro ATX) destekliyor yani mATX kasa olmalı Cooler Master mb511 mATX kasa değil o yüzden ankartı takamassın bu kasaya takarsın ama birkaç vida eksik kalır işini sağlama al bence bu kasayı alma gelelim 2. kasaya td500 mesh olur bu kasaya anakartı takarsın gelelelim 3. kasaya Xigmatek lamia buda olur yani ya td500 mesh alıcaksın yada Xigmatek lamia alıcaksın ben olsam Xigmatek lamia alırdım şimdiden yeni bilgisayarınız hayırlı olsun.
Islemci icin 8 pin. Ekran kartim 8+6
Toplam bütçe söyleseniz?
2400tl anakart kasa ve psu icin.

Anakart:
veya

Kasa:

PSU:
veya
(Bütçe meselesi)

Anakart:
veya

Kasa:

PSU:
veya
(Bütçe meselesi)
Hocam attiginiz kasanin fanlari eksik. Normalde 900tl bandinda. Yorumlarda da yazmislar fani siyah ve eksik diye. Belki de dusuk modelindendir.

Geri
Yukarı