Ryzen 5 3600 sistemde darboğaz var mı?

valenn

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selam. Geçen hafta bir konu açmıştım Ryzen 5 3600 ve 1050 Ti'lı bir sistemim vardı ben 2060 almayı düşünüyordum herkes 3060 al darboğaz yapmaz dediği için 3060 aldım. Dün Dying Light 2 oynadığımda çok fark etmemiştim ama içime bir kurt düştü ve Afterburner indirdim. Oyunda ekran kartımın kullanımı %90'dan yukarı çıkmıyor. Ama şöyle bir sorun var işlemci kullanımımda %50-60'dan yukarı çıkmıyor. Anlamadım gitti. Fotoğraf paylaşıyorum. Darboğaz var mı?

Dosya Ekleri

• dying light2.png
    dying light2.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 48
Yakın zamanda alabilecek gibi değilim. Neyse Allah'tan %20 sayılarında bir darboğaz yapmıyor ve FPS düşmesi yemiyorum. Onlarda olsaydı delirirdim.

Hocam anladım işlemci mi montior mü almalıyım diye sordun ya ondan söyledim tabii ki olabilir böyle durumlar takma kafana darboğaz var diye de stres etmene gerek yok işlemcini yüksek performans moduna almayı dene chipset güncellemesi yap AMD'nin sitesinden chipset güncellemesi yaptıktan sonra güç seçeneklerine AMD Ryzen performance seçeneği gelir onu dene.

chipset güncellemesi yap AMD'nin sitesinden chipset güncellemesi yaptıktan sonra güç seçeneklerine AMD Ryzen performance seçeneği gelir onu dene.
onu nasıl yapacağıma dair bir video vs var mı? ben ekran kartını değiştirdikten sonra format atmıştım formattan sonra bu güncellemeler gidiyor mu? ben sadece ekran kartının driverını kurdum da.

Onu nasıl yapacağıma dair bir video vs var mı? Ben ekran kartını değiştirdikten sonra format atmıştım formattan sonra bu güncellemeler gidiyor mu? Ben sadece ekran kartının driverını kurdum da.

Öncelikle Windows Update denetleyin sonra isteğe bağlı sürücü güncellemesi var ise onları yapın sonra AMD'nin sitesine girin chipset seçeneğini işaretleyin ana kartınızın modelini seçin ve indirin.

Geri
Yukarı