Ryzen 5 3600 sistemde donmalar

gokuwashere

Hectopat
RAM
Kingston 3200 Mhz (2X8 GB)
SSD veya HDD modeli
JAMESDONKEY JD240LE 240GB
Ekran kartı
Radeon RX 570 Series
Anakart
A320M
İşlemci
AMD Ryzen 5 3600
Merhabalar,
Bilgisayar açtıktan sonra örneğin Chrome tıklayınca anlık donlamalar oluyor. Masaüstünde sağ tık yapsam bile bir anlık bekleyiş sonrası geliyor. Özetlemek gerekirse, sanki ben uzaktan masaüstüne bağlanmışım da ping düşünce yaptıklarım ilerliyor gibi donma sorunu yaşıyorum.

-Sürücülerim güncel.
-Kasa içi temizlik ve kablo kontrolleri yaptım.
-Hard disk sağlık durumlarına baktım.

Kullandığın SSD sıkıntılı, ondan dolayı olabilir. Okuma yazma testleri yapar mısın?

Merhabalar,
Bilgisayar açtıktan sonra örneğin Chrome tıklayınca anlık donlamalar oluyor. Masaüstünde sağ tık yapsam bile bir anlık bekleyiş sonrası geliyor. Özetlemek gerekirse, sanki ben uzaktan masaüstüne bağlanmışım da ping düşünce yaptıklarım ilerliyor gibi donma sorunu yaşıyorum.

-Sürücülerim güncel.
-Kasa içi temizlik ve kablo kontrolleri yaptım.
-Hard disk sağlık durumlarına baktım.

James Donkey markasında çok fazla sorun çıkabiliyor maalesef YouTube üzerinde modeller üzerine eleştiriler olsa da markanın genel sorunu sorun çıkarması.

Kullandığın SSD sıkıntılı, ondan dolayı olabilir. Okuma yazma testleri yapar mısın?
https://i.hizliresim.com/hhmth9y.png

Gecikme olduğu zaman farenin imlecini hareket ettirebiliyor musun?

Evet yanıt vermiyor olarak kalıyor programlar vb.

James Donkey markasında çok fazla sorun çıkabiliyor maalesef YouTube üzerinde modeller üzerine eleştiriler olsa da markanın genel sorunu sorun çıkarması.

Haftabaşında format atmıştım temizlik için. Şu an baktımda gerçekten problemli bir SSD imiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
@gokuwashere

O yazma hızları ne öyle, yazmıyor resmen. Sıkıntı SSD kaynaklı gördüğüm kadarı ile. Bi' yedekleme yapsan verilere hiç fena olmaz.

SSD firmasına mesaj attım garanti sebebiyle. Ayrıca bir şey eklemek istiyorum.
PC kapattığımda 3 dakika boyunca işlemci vs çalışıyor. 3 dakika sonra tüm elektrik kesiliyor.

Geri
Yukarı