Ryzen 5 3600 sistemde masaüstü ve oyunlarda takılma oluyor

eaSSERZ

Decapat
Daha fazla  
Masaüstünde ve oyunlarda bilgisayarımda genel bir problem var. Eskiden olmuştu parçaları çıkartıp takınca düzeldi anlamsız şekilde.
Dün akşam bilgisayarı temizlemek için çıkarttım her şeyi ve geri taktığımda bilgisayarımda bu drop sorununun olduğunu anladım. Parçalarım driverim vs her şeyim sorunsuz.

Özellikler.
İşlemci: Ryzen 5 3600.
Ekran kartı: NVIDIA 3060 Ti ASUS.
SSD: 500 GB M.2
HDD: Seagate 1 TB 7200RPM.
RAM: PNY 8x2 3600 MHz.
Anakart: ASUS B450M II.

Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstünde ve oyunlarda bilgisayarımda genel bir problem var. Eskiden olmuştu parçaları çıkartıp takınca düzeldi anlamsız şekilde.
Dün akşam bilgisayarı temizlemek için çıkarttım her şeyi ve geri taktığımda bilgisayarımda bu drop sorununun olduğunu anladım. Parçalarım driverim vs her şeyim sorunsuz.

Özellikler.
Sıcaklık değerlerin normal mi?

Özellikler.

OC falan yaptınız mı hiç? Bu sorun VRAM, RAM'den kaynaklı olabilir ekran kartının MHz ayarlarına bakın bir de BIOS'tan RAM MHz ayarlarına bakın eğer ki sorun bu değil ise seçenek artar anakartaki kondansatör sorununa kadar gider bu sorunu yaşadım ve RAM'den kaynaklı diye düşündüm PSU'dan SSD'ye kadar her şeye baktım sorun anakartta çıkmıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı