Ryzen 5 3600 sisteme ekran kartı önerisi

Kararsız kaldım herkes başka bir şey diyor para konusunda sıkıntım yok 3060 alıyorum o zaman.

Hocam bence 3060 Ti alman daha mantıklı. Para konusunda sıkıntın yoksa birkaç seneye işlemci yükseltmesi yaparsın ekran kartı değişikliği yapmana gerek kalmaz.

Merhaba, dün Ryzen 5 3600 işlemci aldım. Bu işlemciye en üst model olarak hangi ekran kartını takabilirim? Bugün sipariş vermeyi düşünüyorum. Not: NVIDIA ekran kartı önerirseniz mutlu olurum.
Öncelikle tabiiki daha iyi bir işlemci daha iyi bir performans sergileyecektir ancak 3060 Ti ekran kartının 3060 ile arasındaki farkın olmayacağı anlamına gelmez. Her halükarda 3060 Ti almanın verimini alırsın merak etme. R5 3600 3060 Ti beslemede yeterli bir işlemcidir ve ödeyeceğin ekstra paranın karşılığını alacaksın. Bu noktada bütçene göre 3060 veya 3060 tercih edebilirsin.

Kararsız kaldım herkes başka bir şey diyor para konusunda sıkıntım yok 3060 alıyorum o zaman.

Para konusunda sıkıntın yoksa işlemciyi 5600 yapsan daha iyi olurdu böylece 3060 Ti'ı tam performans besleyebilirdin. Ben Ryzen 3600 için 3060 12 GB taraftarıyım 1080P'de tüm ihtiyaçları karşılar ve darboğaz minimal olur.

RX serisine bulaşma kafan yanar uğraşırsın. Driverlar problem ekran kartında AMD'de. İşlemcileri güzel ama bana göre.

3060 Ti tavsiye etmem günümüzde 8 GB VRAM artık yetersiz 3060 12 GB versiyon almanı tavsiye ederim.

Hocam bu konuyu açtıktan yaklaşık 1 hafta sonra 8000BIN TL civarlarında Gigabyte eagle 3060 aldım 12 GB olan versiyonu İtopya'dan almıştım. Not gayet memnunum.

Aynı ekran kartlarını kullanıyoruz hocam :)

Yeni konular

Geri
Yukarı