Ryzen 5 3600 Sisteme Ekran Kartı Tavsiyesi

Bütçe
4.500-4.700

DreamFn

Decapat
Merhabalar. Bu ay içerisinde bir sistem toplamayı düşünüyorum. Maksimum 4.5K gibi bir bütçem var. 150-200 TL fazla olabilir ama daha üstüne çıkamayabilirim. Markalara henüz karar veremedim. Kafamda;
Ryzen 5 3600 ve Galax GeForce GTX1650 Super modeli var. Sistemi 3 yıl belki de 5 yıl kullandıktan sonra daha güçlü bir ekran kartına geçmeyi düşünüyorum.
Bu süre zarfında bu ikili beni yarı yolda bırakır mı bilmiyorum. İşlemciyi düşüp ekran kartına vermek mi daha mantıklı yoksa ilerde ekran kartını güçlendirmek mi daha mantıklı karar veremiyorum.
Fikirlerinize ve tavsiyelerinize açığım. Herhangi bir marka takıntım yok.

Sistem oyun odaklı olacak ama emülatör kurmayı seven birisiyim. Eski atari oyunları olsun farklı oyunları oynamak için bu tarz programlarda yüklüyorum.
Genel olarak oynadığım oyunlar ise CS:GO, ETS2, Rainbow Six Siege ve GTA 5.

İşlemci olarak bunu tavsiye ederim. Ekran kartı olarak da 1660 Super uygun bir seçim olabilir. 200 TL daha koyup bir de işlemci olarak tavsiye ettiğimi alırsanız sıkıntınız olmaz bütçe konusunda. Tavsiye ettiğim işlemci oyun performansında senin almak istediğinden daha başarılı.
Merhabalar. Bu ay içerisinde bir sistem toplamayı düşünüyorum. Maksimum 4.5K gibi bir bütçem var. 150-200 TL fazla olabilir ama daha üstüne çıkamayabilirim. Markalara henüz karar veremedim. Kafamda;
Ryzen 5 3600 ve Galax GeForce GTX1650 Super modeli var. Sistemi 3 yıl belki de 5 yıl kullandıktan sonra daha güçlü bir ekran kartına geçmeyi düşünüyorum.
Bu süre zarfında bu ikili beni yarı yolda bırakır mı bilmiyorum. İşlemciyi düşüp ekran kartına vermek mi daha mantıklı yoksa ilerde ekran kartını güçlendirmek mi daha mantıklı karar veremiyorum.
Fikirlerinize ve tavsiyelerinize açığım. Herhangi bir marka takıntım yok.

Sistem oyun odaklı olacak ama emülatör kurmayı seven birisiyim. Eski atari oyunları olsun farklı oyunları oynamak için bu tarz programlarda yüklüyorum.
Genel olarak oynadığım oyunlar ise CS:GO, ETS2, Rainbow Six Siege ve GTA 5.
paylaştığım ekran kartını öneriyorum hazır indirimde paran varsa düşünmeden al.

Ekran kartı olarak sana.
MSI Gaming RX580.
ASUS RX570.
NVIDIA GeForce GTX 1070.
NVIDIA GeForce GTX 1660 Super.

5 yıllık bir sitem düşünüyorsanız 4 GB VRAM'li bir kart almayın. 1660S almak daha mantıklı olur zaten arada pek fiyat farkı yok. Bütçeyi biraz daha artırırsanız ikinci el GTX 1080 alınabilir.

5 Yıllık bir sitem düşünüyorsanız 4 GB VRAM'li bir kart almayın. 1660S almak daha mantıklı olur zaten arada pek fiyat farkı yok. Bütçeyi biraz daha artırırsanız ikinci el GTX 1080 alınabilir.

Evet ama NVIDIA GTX 1080 2.el,leri devamı mininglı.
Bence en mantıklısı GTX 1660 Super.

@DreamFn
Render tarzı şeyler yapmayacaksan dediğim işlemci ve ekran kartını almanı şiddetle tavsiye ediyorum. Elini çabuk tutmalısın indirim yarın bitiyor.
Cevaplar için herkese teşekkür ediyorum. Yazmış olduğunuz sistemin inceleme videolarına baktım. Şahsen hoşuma gitti performansı. Topluyorum bu sistemi hocam yavaştan. Çok teşekkür ederim tekrardan.

Yeni konular

Geri
Yukarı