Ryzen 5 3600 Sisteme upgrade önerisi

D.WINCHESTER

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, PC kasmaya başladı, kendi kendine kapanmaya başladı. Benim düşündüğüm upgrade PSU ve ekran kartı. Sistem;
Anakart: Gigabyte A320M-S2H.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600.
Ekran kartı: ASUS RX 570 4 GB.
RAM: Corsair 8x2 16 GB 3000MHz.
PSU: Power Boost 500W dandik bir PSU.

Toplam ne kadar harcayabilirsiniz?

Hocam öncelik ne olmalı sizce? Önce önemli olan şeyleri değişmek istiyorum. Mesela PSU acil. Fiyat olarak F/P ürün orta segment olabilir.

RX 7600 veya RTX 4060 düşünebilirsiniz bütçenize uyarsa. PSU olarak da 550W ve üstü kaliteli bir şey iş görür. Bütçe belirtirseniz ona göre öneri yapalım.

Hocam o kadar değil ya daha çok orta segment.

Hocam öncelik ne olmalı sizce? Önce önemli olan şeyleri değişmek istiyorum. Mesela PSU acil. Fiyat olarak F/P ürün orta segment olabilir.

Hocam o kadar değil ya daha çok orta segment.
Şu an yapılabilecek minimum değişiklikler bunlar olmalı bence de. Daha düşüğü para israfı.

İkinci el düşünürseni RX 6700 XT'de alınabilir ekran kartı olarak. Ama sıfır kaliteli bir PSU şart.

İşlemci değiştirerek başlamanı öneririm. R5 3600 bence beş para edecek bir işlemci değil. Kendim de kullanıyorum ama hiç memnun değilim.

Hocam o kadar değil ya, daha çok orta segment.
Mağazadan alma şansınız varsa PSU olarak bunu alın:

Yoksa:

Ekran kartı olarak da ikinci elden RX 6600 bakabilirsiniz. 3.500-4.000 TL arasına bulursunuz temizini.

R5 3600 bence beş para edecek bir işlemci değil.
Neden hocam?

@Caner Uncu yeteri kadar akıcı olduğunu düşünmüyorum. Şimdi diyeceksin ne alaka R5 1600 AF kullanıyordum performans olarak kıyaslanmayacak iki işlemci kağıt üzerinde belki FPS olarak karşılaştırılamaz. Ama oyunlarda aldığım akıcılık ikisi arasında çok fazla var. Belki 10-20 FPS fazla alıyorum ama sistem akıcı değil.

Son düzenleme:
İşlemci değiştirerek başlamanı öneririm. R5 3600 bence beş para edecek bir işlemci değil. Kendim de kullanıyorum ama hiç memnun değilim.

Hocam bende AMD Ryzen 3 1200 vardı buna yükselttim coğu oyunda FPS 2 katına çıktı. İşlemci tarafında bayağı menunum. Ekran kartı sıkıntı sadece.

Hocam bende AMD Ryzen 3 1200 vardı buna yükselttim coğu oyunda FPS 2 katına çıktı. İşlemci tarafında bayağı menunum. Ekran kartı sıkıntı sadece.

R3 1200 ile arasında çok fark var benim bahsettiğim akıcılık hissiyatı. R3 1200 de zaten giriş seviye bir işlemciydi.

Geri
Yukarı