Ryzen 5 3600 stok fan ile kullanılır mı?

Sorun olmaz. Soğutma olarak iyidir. Gerekirse @Dark Lord Vader dediği gibi CPB kapatırsın.

CPB kapalı kaç derece olur şu anki sıcaklıkları özleyeceğim galiba 48 50 derece :)
Sorun olmuyor tabii ki ama çok gürültülü o soğutucu ve işlemci otomatik voltajda çalışıyorsa ısınıyor. Stok fan ile kullanacaksan voltaj düşür ve işlemci frekansını işlemcinin kurtardığı en yüksek ayara çek. Benim işlemci 4.45GHz'de 1.25 voltaj ile çalışıyor. Herkesin işlemcisinde farklıdır bu durum denemen lazım.

Hocam voltaj işlerinden anlıyor musunuz?

Son düzenleme:
Kullanılır ama en azından ucuz da olsa bir soğutma almanızı öneririm. 300 liraya mugen 5 almıştım stres testlerinde bile 60 üstünü zor görüyorum. (prime 95 small fft haric)

CPB kapalı kaç derece olur şu anki sıcaklıkları özleyeceğim galiba 48 50 derece :)

Hocam voltaj işlerinden anlıyor musunuz?

Ben az çok biliyorum ama ama bilmeyende yapabilir zor değil benim önerim işlemcini 1.25 voltajla çıkabileceğin en yüksek frekansda kullanman. CPB kapatmak falan bunlar boşa performans kaybı. Voltajı 1.25v gir BIOS'a sende stok fan olduğu için 4.2GHz diyelim başlangıç olarak 4.2GHz'den başla denemeye ayarları yaptıktan sonra gir bilgisayara stres testi yap baktın hata kapanma vs. yok öyle kullan. 4.2 hata mı verdi çek 4.1e öyle öyle denemeye devam et.

UV'siz benim işlemci çok ısınıyor. Silikona göre değişkenlik gösterebilir.

Clocktuner for Ryzen diye bir program var belki bilirsiniz. O programdan da görebilir arkadaş işlemcisinin sınırlarını ama onu anlatmakda yapmakda uzun iş o yüzden basit olarak manuel denemesini önerdim. Silikon konusunda ben şanslıyım Gold sample.

Yeni konular

Geri
Yukarı