Ryzen 5 3600 stok fan sokme

RSK06

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen 5 3600 kullanıyorum. Detriot'te 90 dereceye kadar ciktigi için CPB kapattim.
Oyunlarda performans dususu oldu. Stok fan yerine 200TL'lik Snowman fani alacağım.
Anakartim ASUS B450mk II.
Ben hayatimda hiç parca degismedim ve sanirim stok fan sokerken islemci fana yapisip zarar gorebiliyormus.

1) Duzgun bir sekilde cikarmanin yolu var mı?
2) Snowman sogutucu anakartima uyuyor mu?

Hocam, AMD işlemcilerde çıkarırken stok fana yapışma durumu olabiliyor. Fanı hafiften döndürerek çıkartın. Yardımcı olması açısından ilgili bir video bırakayım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Soğutucunun kendi macunu çok garip macun gerçekten dediğiniz olayı kendim de yaşadım işlemciye yapışıyor çok güçlü şekilde. Bilgisayarı kapatmadan önce 10-15 dakika bir stres testi yapın daha sonra fanı sağa sola yavaş yavaş hareket ettirerek çıkarın.

Soğutucunun kendi macunu çok garip macun gerçekten dediğiniz olayı kendim de yaşadım işlemciye yapışıyor çok güçlü şekilde. Bilgisayarı kapatmadan önce 10-15 dakika bir stres testi yapın daha sonra fanı sağa sola yavaş yavaş hareket ettirerek çıkarın.
Hocam iyi niyetli bir tavsiye verdiğiniz ama çok yanlış, işlemci sıcakken en ufak yanlış harekette pinleri yamultursunuz. İşlemci soğukken vidaları sökün fanı sağa sola oynatarak çıkartın.

Hocam iyi niyetli bir tavsiye verdiğiniz ama çok yanlış, işlemci sıcakken en ufak yanlış harekette pinleri yamultursunuz. İşlemci soğukken vidaları sökün fanı sağa sola oynatarak çıkartın.
İşlemci soba gibi bir şey değil zaten sen kapatıp sökene kadar sıcaklığı düşüyor burda benim sıcak olmasını kastettiğim şey macundu aslında. Macun çabuk bırakırsa işlemci zaten kımıldamıyor doğal olarak zaten işlemcinin pinleriyle bir temas ve sarsıntı olmuyorki.

Geri
Yukarı