Ryzen 5 3600 termal macun değişimi sonrası sıcaklık artması

İlk mesajınızda "daha önce 40-50 derecelerde...." dediğinizde CPB kapalı mııydı? Benim fikrim CPB nin kapalı olmasına rağmen biraz yüksek değerleriniz. CPB açıkken o aralıklarda dolaşıyor o işlemci. Kasanız hava alıyor mu ? Undervolt yapabilirsiniz biraz daha performans için. Ama bence imkanınız var ise ilk iş daha kaliteli bir macun deneyin derim

İlk mesajınızda "daha önce 40-50 derecelerde...." dediğinizde CPB kapalı mııydı? Benim fikrim CPB nin kapalı olmasına rağmen biraz yüksek değerleriniz. CPB açıkken o aralıklarda dolaşıyor o işlemci. Kasanız hava alıyor mu ? Undervolt yapabilirsiniz biraz daha performans için. Ama bence imkanınız var ise ilk iş daha kaliteli bir macun deneyin derim
Hocam yenilemeden önce de CBP kapalıydı sanırım ama overclok yapılmıştı ancak kafama takılan başka bir soru var bios güncellemesi sıcaklığı etkiler mi çünkü bios sıfırlandı bütün ayarlar overclock dahil gitti termal macun stok soğutma herşeyi sorunsuz yaptığımı düşünürsek bioasda bana tavsiye edebileciğiniz değişiklikler neler bios güncellemesi sonrası ?

Overclock yapılsa o değerde stok falan ile duramaz. Undervolt yapılmıştır; ancak bu şekilde o sıcaklıklarda durabilir stok fanda.

En önemlisi XMP ayarı, ramlerinizin frekansını kontrol edin, düşük ise XMP yi açın.

Bunun dışında önemli başka bir ayar yok. Güzel bir soğutucu alırsanız çok daha verimli ve performanslı kullanabilirsiniz.

Overclock yapılsa o değerde stok falan ile duramaz. Undervolt yapılmıştır; ancak bu şekilde o sıcaklıklarda durabilir stok fanda.

En önemlisi XMP ayarı, ramlerinizin frekansını kontrol edin, düşük ise XMP yi açın.

Bunun dışında önemli başka bir ayar yok. Güzel bir soğutucu alırsanız çok daha verimli ve performanslı kullanabilirsiniz.
Öcelikle çok teşekkür ederim üstte de yazmışsın ilk başta iyi bir termal macun satın al demişsin forumu açarken macun markasını vermiştim ama burda tekrar soruyum sizce bu macun yeterli değil mi ?(Cooler Master HTK-002 yüksek performanslı termal macun (HTK-002-U1-gp)

Hocam birde Undervolt işlemini nasıl daha pratik yapabilirim rica etsem kısaca anlatırmısınız ?

o macun stok macundan iyi ama çok fazla da farkı yok. Ben CoolerMaster Mastergel Pro öneririm.
bir de tabi soğutucu ile desteklerseniz kabul edilebilir sıcaklıklarda CPB açık kullanırsınız.

o macun stok macundan iyi ama çok fazla da farkı yok. Ben CoolerMaster Mastergel Pro öneririm.
bir de tabi soğutucu ile desteklerseniz kabul edilebilir sıcaklıklarda CPB açık kullanırsınız.
Tamamdır hocam bidaki değişimde onu kullanacağım şimdilik bu klasın biraz.
undervolt işlemini biostan yapma ikmanımız varmı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı