Ryzen 5 3600 UV nasıl yapılmalı?

Aberforth.

Hectopat
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Linkteki videoda dakika 4.20'den itibaren adam CPB ve PBO kapatmak harici bayağı bir ayar kapadı. Bunlar ne işe yarar ve benim de kapamam gerekir mi? Bilgilendirirseniz sevinirim. Ben 4.2 GHz 1.1375v CPB ve PBO kapalı kullanıyorum, başka ayara dokunmadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Linkteki videoda dakika 4.20'den itibaren adam CPB ve PBO kapatmak harici bayağı bir ayar kapadı. Bunlar ne işe yarar ve benim de kapamam gerekir mi? Bilgilendirirseniz sevinirim. Ben 4.2 GHz 1.1375v CPB ve PBO kapalı kullanıyorum, başka ayara dokunmadım.
Başka bir şeye gerek yok bençe, yine çok ısınıyorsa fan hızını yükseltebilirsiniz.

Stres testi yaptın mı? Stres testinde bir çökme vs. olmazsa stabiliteyi yakaladıysan sorun olacağını sanmıyorum.

Tam yükte iken sıcaklık kaç derece oluyor şu anda?

Hayır bu ayarları neredeyse 1 aydır kullanıyorum hiç sıkıntı çıkarmadı. C20'de 3850 almıştım sanırım puan olarak.
Stres testi hangi uygulama? Cinebench ile yaptıysan pek zorlayıcı bir test değil.

Prime 95 denemiştim ama bu aşırı fazla voltaj veren testlerde 90ları görüyor 88 85 civarı falan.

Geri
Yukarı