Ryzen 5 3600 ve 2070 Super için anakart

memo2ooq

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Sistemde Ryzen 5 3600, 2070 Super, 3200MHz 2x8 GB RAM kullanacağım. Ama aklımda bir soru var: Anakartlarda benim kullanacağım bileşenleri destekleyen en ucuz anakartı (400-600TL arası) almamla 1000 küsur TL civarındaki pahalı bir anakartı almam arasında ne fark olur? Ayrıca overclock falan da yapmayacağım, sistemi kurduktan sonra 5-6 sene hiç dokunmadan kullanacağım ve anakarta çok para verip bütçemi zorlamak istemiyorum, bütçeyi minimumda tutmak istiyorum.

Bunun için bir de anakart önerir misiniz?

Overclock yapmadıkça sorun yok. Overclock yapacaksanız düşük bütçedeki anakartlar, voltajı yük altında daha az, boştayken daha çok veriyorlar. Örnek olarak kendi kullandığım B450M S2H. Fakat bu bütçede alınabilecek en iyi anakart yine B450M S2H modelidir.

3-4 yıl uzun bir zaman ve yarın birgün işlemci değiştirmek istediğiniz zaman (yeni nesil işlemci) B450 anakart bu isteğinize karşılık vermeyecektir. Ben olsam B550 alırdım.

3-4 yıl uzun bir zaman ve yarın bir gün işlemci değiştirmek istediğiniz zaman (yeni nesil işlemci) B450 anakart bu isteğinize karşılık vermeyecektir. Ben olsam B550 alırdım.

Adamın bütçesine uygun bir şey önerin ya böyle boş yorum atmak için değil.

400-600 TL bütçe arası en iyi anakart B450M S2H. Bu bütçe içindeki diğer anakartlardan farkı VRM soğutması bulunması. 500 TL civarı çoğu anakartta VRM soğutması bulunmuyor. Fakat GIGABYTE birazcık ince düşünüp bu anakarta VRM soğutması eklemiş. Ben de yeni aldım. Daha dün elime geldi. Bütün sistemimin parçalarını alınca kullanacağım. :)

OC yapmam ama düzgün ve ileriye dönük bir şey isterseniz Pro4 öneririm:

Daha üstü için B550 modellerin bakabilirsiniz:

Geri
Yukarı