Ryzen 5 3600 ve GTX 1650 sistemde Valorant düşük performans

DellyEnes

Centipat
Daha fazla  
İlk öncelikle selam. GTX 1650 ekran kartı ve Ryzen 5 3600 işlemci kullanıyorum. RAM ise 16 GB ve bunlara rağmen Valorant'ta savaş sırasında 110 FPS'lere düştüğümü gördüm ama savaş sırasında ortalama 130'lara düşüyorum. Bunun sebebi nedir, neden düşük FPS alıyorum? Normal dolaşırken 170-180-190 arası fakat savaş sırasında olanlar oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk öncelikle selam. GTX 1650 ekran kartı ve Ryzen 5 3600 işlemci kullanıyorum. RAM ise 16 GB ve bunlara rağmen Valorant'ta savaş sırasında 110 FPS'lere düştüğümü gördüm ama savaş sırasında ortalama 130'lara düşüyorum. Bunun sebebi nedir, neden düşük FPS alıyorum? Normal dolaşırken 170-180-190 arası fakat savaş sırasında olanlar oluyor.

Valorant'ta son zamanlarda çok FPS problemi var. Sizle alakalı olmadığını düşünüyorum. Birkaç Update de düzeltirler.

FPS normal gibi görünüyor ısı dereceniz nedir?

110 FPS Nasıl düşük olabilir ki, ani droplar mı yiyorsunuz anlamadım. Optimizasyon sorunları olan bir oyunda 110 FPS gayet iyi, bizim gibi droptan oynayamayanlar ne yapsın :D

FPS normal gibi görünüyor ısı dereceniz nedir?
Normal değil reis almam gerekenden daha düşük fps alıyorum fakat nedeni tozlanan cpu fanı olabilirmi cpu fanım biraz tozlanmış ve valoda 90 derece gördüm r5 3600 ile bugün fan temizliği yapacağım performansımda bi düzelme olur inş
Drop mu oluyor? FPS'ler yüksekte.
drop yok ani fps düşüşleri oluyor bazen
Optimizasyon sorunları baş gösteriyor bu oyunda. Çok takılmayın. Başka oyunlarda da eğer performans kaybı yaşıyorsan konunun üstüne gitmek gerekiyor.
başka oyunlarda böyle bir sorunla karşılaşmadım henüz
110 FPS Nasıl düşük olabilir ki, ani droplar mı yiyorsunuz anlamadım. Optimizasyon sorunları olan bir oyunda 110 FPS gayet iyi, bizim gibi droptan oynayamayanlar ne yapsın :D
ani fps düşüşleri var ve almam gerekenden daha az fps alıyorum şuan cpu fanı tozlandığından olabilir mi acaba ben bu sistemi 3 ay önce aldım ve ilk 1-2 ay fpslere baktığımda güzel fpsler alıyordum ve ani fps düşüşleri yaşamıyordum

Yeni konular

Geri
Yukarı