Ryzen 5 3600 ve RTX 2060 sistem nasıldır?

ir10

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar yaşım 27, bilgisayar dünyasına uzun bir zaman uzak kaldıktan sonra 6800 TL ye hazır bir sistem aldım. Ayriyetten Bu sistemde frisby kasa ile gelen psu’yu daha sonra vatandan aldığım Cooler Master 650w 80+ bronze ile değiştirdim.Sistemim;

AOC 24G2U 23.8'' 1ms 144Hz HDMI/DP/VGA Full HD Gaming (Oyuncu) IPS Monitör (Ekstra 1700 TL)

AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz 6 Çekirdek 35MB Soket AM4 Fanlı Tray İşlemci

Asus Prime B450M-K AMD B450 Soket AM4 DDR4 4400(OC)MHz mATX Gaming(Oyuncu) Anakart

2 x XPG Gammix D30 AX4U320038G16A-SB30 8GB (1x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Siyah Gaming (Oyuncu) Ram

Asus Dual-RTX2060-O6G-EVO GeForce RTX 2060 6GB GDDR6 192Bit DX12 Gaming Ekran Kartı

Xpg SX8100 512GB 3500MB-3000MB/s M.2 PCIe NVMe M.2 SSD

4 Fan Frisby FC-9320G 600W 80+ RGB Midi Tower Gaming Kasa (Psu’yu Cooler Master 650w 80+ ile değiştirdim)

Sizce nasıl olmuş, oyunlarda iyi performans alırmıyım, bu sistem uzun bir süre beni idare eder mi, daha sonra neler ekleyebilirim, overclock diye birşeyler varmış ama benim uğraşacağım şeyler değil, genelde pubg ve cs go gibi oyunları oynuyorum.

Hepinize şimdiden teşekkürler..

Son düzenleme:
PSU cooler Master 650W 80+ Bronze ile değişmiş. Ama kasa iyi değil. Sistem güzel. Hayırlı olsun
Evet, hemen düzenledim mesajı eğer gördüyse kusura bakmasın önceki yazdığıma. Kasa kullanılır gibi, pek sorun yaşayacağını sanmıyorum ama tabii ki MAG Force 100M daha güzel seçenek olurdu.

Kasa kötü biraz, ama kullanılmayacak da değil. Güzel sistem.
Güzel sistem, güle güle kullanın :)
PSU cooler Master 650W 80+ Bronze ile değişmiş. Ama kasa iyi değil. Sistem güzel. Hayırlı olsun.

Hepinize teşekkür ederim, diğer kasalar da pek iyi durmuyordu boşuna fazladan vermeyeyim dedim zaten kasa + psunun bu kadar ucuz olmasından ve internetteki yorumlardan dolayı psu yu değiştirdim kendisiyle stok gelen frisby psu yu da satarım dedim. işi garantiye almak istedim. kasayı daha sonra değiştiririm dedim.

Ben performans konusundaki yorumlarınızı merakla bekliyorum..

Uzun süre çoğu oyunda ultra grafik seviyesinde oynayabileceksiniz. Bir süre sonra sadece grafik kısmanız gerekebilir. Sizi uzun süre götürür oyun konusunda. Üzmeyecek bir sistem.

Güzel sistem 1-2 şey değişse daha iyi olabilirdi ama en az 5 sene götürür yeni oyunlarda.

Uzun süre çoğu oyunda ultra grafik seviyesinde oynayabileceksiniz. Bir süre sonra sadece grafik kısmanız gerekebilir. Sizi uzun süre götürür oyun konusunda. Üzmeyecek bir sistem.
Güzel sistem 1-2 şey değişse daha iyi olabilirdi ama en az 5 sene götürür yeni oyunlarda.

teşekkürler.Aslında en çok merak ettiğim şey ekran kartının nasıl olduğu internette çok yorum var ancak rtx 2060 ın çok çeşidi var o yüzden kafam karıştı

Geri
Yukarı